×

Bezdech senny: śpij łatwiej, korzystając z tych wskazówek

Podobnie jak wiele innych dolegliwości, ludzie nie są odpowiednio poinformowani o rzeczywistości bezdechu sennego, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie mieli z nim do czynienia.

Wiele osób zaczyna rozwijać ten problem w późniejszym życiu i nie jest świadomych, jak zmniejszyć z nim problemy – stąd ten artykuł z przydatnymi wskazówkami!Zrzuć dodatkową wagę. Badania wykazały, że utrata wagi może radykalnie poprawić objawy bezdechu sennego. Utrata kilku kilogramów może zmniejszyć nacisk na szyję podczas snu, co jest główną przyczyną bezdechu sennego. Niektórzy ludzie byli nawet w stanie całkowicie wyleczyć swój bezdech za pomocą tej metody.Podejmij kroki, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście masz bezdech senny. Ci, którzy chrapią, niekoniecznie mają zaburzenie. Jeśli masz śpiącego partnera, zadaj mu pytania dotyczące swoich działań podczas snu. Czy przestajesz oddychać i łapiesz powietrze? To pewny znak bezdechu sennego.Jeśli cierpisz na bezdech senny, potrzebujesz regularnego harmonogramu snu. Twój stan już zakłóca nocny cykl snu. Naturalny schemat snu pomoże Ci odzyskać zdrowie, a także uniknąć senności w ciągu dnia. Rozpocznij od ustalenia określonej godziny kładzenia się i wstawania każdego dnia. Następnie trzymaj się tego.Staraj się unikać spania na dużych wysokościach. Duże wysokości mogą pogorszyć bezdech senny. Powietrze na dużych wysokościach jest znacznie rzadsze, a co za tym idzie trudniejsze do oddychania. Bezdech senny już powoduje, że organizm pobiera mniej tlenu w nocy. Środowisko na dużej wysokości może tylko pogorszyć twój stan.Twój lekarz powinien postawić pewną diagnozę Twojego bezdechu sennego, ale są też sposoby, na które możesz sobie pomóc. Utrata wagi i rzucenie palenia są zawsze dobre, ale szczególnie dla tych, którzy cierpią na bezdech senny. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Powinieneś także powstrzymać się od spożywania alkoholu, ciężkich posiłków i kofeiny na kilka godzin przed snem.Jeśli używasz stałego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych lub urządzenia CPAP do leczenia bezdechu sennego, śpij z nim każdej nocy.

Kiedy zdejmiesz maskę w nocy, objawy powrócą. Czasami mogą zniknąć na jedną lub dwie noce, ale potem wracają. Noszenie maski co noc zapobiega występowaniu epizodów bezdechu sennego.Jeśli masz bezdech senny i używasz CPAP podczas snu w nocy, nie zaniedbuj filtrów. Łatwo o tym zapomnieć, ale musisz upewnić się, że Twoja maszyna działa z maksymalną wydajnością. Myj filtr wielokrotnego użytku co najmniej raz w tygodniu i wymieniaj biały filtr przeciwpyłkowy co najmniej raz w miesiącu.Sposób, w jaki śpisz, może mieć wpływ na bezdech senny. Spanie w najlepszych możliwych pozycjach jest dla Ciebie korzystne. Piankowy klin pozwala unieść ciało. Porozmawiaj z lekarzem o innych sposobach spania, które będą dla Ciebie korzystne.Jeśli jesteś senny, słuchaj swojego ciała. Jeśli nie śpisz wystarczająco dużo w nocy z powodu bezdechu sennego, jest bardziej prawdopodobne, że będziesz odczuwać senność w ciągu dnia. Oznacza to, że twoje zabiegi nie są skuteczne. Jeśli więc regularnie odczuwasz senność, rozważ wizytę u lekarza, aby ponownie omówić opcje leczenia i aktualny plan leczenia bezdechu.Spróbuj znaleźć sposób, aby naprawdę się zmęczyć przed pójściem spać. Oznacza to wydatkowanie zarówno energii psychicznej, jak i fizycznej przed położeniem głowy na poduszce. Pójście na długi spacer to świetny sposób na wyciszenie się i oczyszczenie umysłu, a także na ćwiczenia.Te wskazówki zostały napisane specjalnie dla osób cierpiących na bezdech, bezpośrednio lub pośrednio jako partnerka do łóżka. Chociaż całkowite usunięcie bezdechu ze swojego życia może być dość trudne, istnieją sposoby, aby z nim żyć, i zostały one poruszone w tym przydatnym artykule na temat bezdechu sennego.