×

Jest wiele zalet uczęszczania na terapię rehabilitacyjną

Jeśli doznałeś obrażeń w wyniku wypadku samochodowego, doznałeś kontuzji sportowej, przeszedłeś operację lub doświadczyłeś choroby mięśni lub stawów, odczujesz także ból i ograniczoną sprawność ruchową.

Terapia rehabilitacyjna pomaga powrócić do normy po urazie lub chorobie. Terapia rehabilitacyjna lub fizykoterapia pomaga szybciej odzyskać zdrowie, zmniejszyć ból i pełniej korzystać z możliwości ruchowych. Korzystanie z rehabilitacji zmniejsza ból, dzięki czemu możesz stać się bardziej aktywny i cieszyć się życiem bez cierpienia czy dyskomfortu. Pomaga przywrócić sprawność oraz mobilność, więc możesz poruszać się łatwiej i odczuwasz mniej bólu. Fizjoterapia wzmacnia mięśnie oraz poprawia koordynację dla lepszej mobilności i łatwiejszego poruszania się. Fizykoterapia po kontuzji może pomóc w osiągnięciu pełnego zakresu ruchu w stawach i mięśniach poprzez poprawę elastyczności i zmniejszenie obrzęków mięśni oraz stawów. Regularna fizjoterapia poprawia również wytrzymałość, a także wspomaga gojenie zmian i urazów tkanek miękkich, przez co zyskasz siłę i zdolność do lepszego wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz postęp w programie leczenia.

Ćwiczenia fizyczne wykonywane pod kontrolą specjalisty to również większa niezależność ruchowa dla pacjentów z różnymi chorobami oraz urazami ograniczającymi normalne poruszanie się.

Kiedy masz fizykoterapię z powodu urazu lub choroby, możesz skorzystać ze wszystkich tych czynników. Fizjoterapeuta uczy również czynności związanych z przenoszeniem pacjentów leżących w łóżku, takich jak pacjenci z uszkodzeniem rdzenia kręgowego czy po udarze. Koncentrują się na reedukacji mięśni oraz kontroli i rehabilitacji ogólnych i drobnych umiejętności motorycznych w stanach takich jak uraz rdzenia kręgowego, porażenie mózgowe, stwardnienie rozsiane, rehabilitacja w chorobie parkinsona, uszkodzenie mózgu i udar mózgu. Fizjoterapia pomaga w poprawie koordynacji w różnych stanach, takich jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe i inne dolegliwości, które powodują problemy z samodzielnym poruszaniem się.