×

Wizyta u stomatologa to gwarancja pięknego i zdrowego uśmiechu

Stomatologia estetyczna obejmuje różnorodne procedury, takie jak wybielanie zębów, licówki czy implanty. To tylko kilka sposobów, dzięki którym stomatolodzy poprawiają urodę i komfort życia pacjentów.

Pojęcie stomatologia estetyczna może być nieco mylące. Sugeruje to niektórym, że tego rodzaju zabiegi i produkty mają charakter powierzchowny. To prawda, że bielsze zęby nie poprawią zdolności żucia, jednak prawdą jest również, że wspaniały uśmiech sprawia, że wyglądasz i czujesz się lepiej. Nadłamany ząb może nie być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia, ale plomba w ubytku lub licówki zębów poprawiają wygląd. Poprawiony wygląd zębów sprawia, że czujemy się lepiej. Ma to wiele zalet, od sposobu interakcji z innymi po poczucie własnej wartości. Jeśli przebarwione i nieładne zęby uniemożliwiają nam uśmiech, to licówki dentystyczne i wybielanie zębów rozwiązują ten problem. Nie można nie docenić możliwości pokazania pełnego i pięknego uśmiechu podczas spotkania z kimś, czy to podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy na pierwszej randce.

Korzyści z poprawy pewności siebie nie są łatwe do zmierzenia.

Nasza samoocena wpływa na każdy aspekt naszego życia, od osobistych relacji po karierę zawodową. Zabiegi stomatologii estetycznej, takie jak licówki oraz leczenie ubytków, a także wybielanie zębów Kraków, poprawiają wygląd przebarwionych, pękniętych lub zepsutych zębów, co z kolei poprawia pewność siebie pacjenta. Stomatologia estetyczna poprawia nasz wygląd, ale także chroni przed przyszłymi problemami dentystycznymi. Korony chronią uszkodzone zęby przed dalszym niszczeniem. Implanty dentystyczne zapobiegają uszkodzeniu dziąseł i kości. Stomatologia estetyczna wraz z odpowiednią higieną jamy ustnej i regularnymi kontrolami stomatologicznymi, poprawiają ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Profilaktyczna opieka dentystyczna polega na unikaniu przyszłych problemów. Jako dodatkowy bonus, unikanie kosztownych zabiegów dentystycznych oszczędza pieniądze w przyszłości.