×

Jak często należy odwiedzać z dzieckiem lekarza pediatrę

Rodzice wiedzą, że powinni udać się do pediatry, gdy ich dziecko jest chore, ale wizyta u pediatry jest równie ważna dla zdrowych dzieci.

Twoje dziecko w gabinecie pediatrycznym otrzymuje planowe szczepienia w celu zapobiegania wielu poważnym chorobom. Możesz także zapytać swojego pediatrę o odżywianie i bezpieczeństwo malucha w domu i przedszkolu. Sprawdź, ile urosło dziecko od czasu ostatniej wizyty, i porozmawiaj ze swoim lekarzem o prawidłowym rozwoju Twojego dziecka oraz wszelkich obawach związanych z jego zdrowiem. Podejście zespołowe. Regularne wizyty w gabinecie pediatrycznym tworzą silne, godne zaufania relacje między lekarzem, rodzicem i dzieckiem. Takie podejście zespołowe pomaga rozwijać optymalne zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne dziecka. Jeśli chodzi o zdrowie, dobre samopoczucie jest kluczowe, a regularne wizyty u lekarza są ważne w promowaniu dobrego samopoczucia i prawidłowego rozwoju u twojego dziecka. Wizyta u pediatry nie powinna być umawiana na wypadek zachorowania dziecka, ale powinni być postrzegani jako nieoceniony zasób wiedzy i porad dotyczących zdrowia dziecka. Małe dzieci powinny odwiedzać pediatrę raz w miesiącu oraz przy okazji nawet niegroźnych objawów chorobowych. Od czwartego roku życia zaleca się, aby nawet zdrowe dzieci odwiedzały pediatrę w celu przeprowadzenia corocznego bilansu zdrowia.


Oczywiście jest to jedynie ogólna rekomendacja, a dziecko może potrzebować częściej odwiedzać lekarza niż zalecany harmonogram wizyt.

A jeśli martwisz się o zdrowie lub rozwój swojego dziecka, powinieneś natychmiast umówić się na wizytę, aby pediatra w Krakowie zbadał dziecko i rozwiał twoje wątpliwości. Regularne wizyty u lekarza mogą zapobiegać problemom zdrowotnym i chorobom. Nigdy nie jest dobrym pomysłem czekać na wystąpienie problemu zdrowotnego, a następnie spróbować go leczyć na własną rękę. Regularne wizyty w gabinecie pediatrycznym mogą pomóc lekarzom zidentyfikować aktualne problemy zdrowotne. Pediatra może zidentyfikować z pozoru niewinny katar jako alergię lub pomóc wykryć poważniejszy problem zdrowotny, zanim będzie za późno.