×

Aluminiowe i stalowe listwy wykończeniowe

Wybór listew to wcale nie taka prosta sprawa. Oczywiste jest, że muszą one pasować do podłogi, ale jednocześnie również do mebli czy wystroju wnętrza. No i dodatkowo muszą być one dobrej jakości, ponieważ często są narażone na uszkodzenia.

Właśnie dlatego listwy przypodłogowe powinny być wybierane bardzo uważnie i zdecydowanie trzeba stawiać na jakość, a nie cenę. Wszystko dlatego, że listwy fornirowane wykonane ze słabej jakości plastiku nie będą spełniały należycie swojego zadania, dlatego lepiej wybrać modele aluminiowe lub stalowe. Lepiej się na takie nie decydować, ponieważ może się szybko okazać, że trzeba je będzie wymienić. Właśnie dlatego rozwiązanie jest jedno – listwy wykończeniowe drewniane. Są one zdecydowanie bardziej trwałe oraz ładniej się prezentują. Na pewno są nieco trudniejsze w montażu, ale nie ma to aż tak ogromnego znaczenia. Nie można decydować tylko na podstawie ceny, ponieważ – jak w wielu innych wypadkach może się to źle skończyć. Jedno jest jednak pewne nie można bagatelizować i trzeba wybierać tylko najlepsze listwy przypodłogowe. Oczywiście tego rodzaju listwy można wykorzystać także w przypadku mebli, a nie tylko w przypadku podług.

Często będą stosowane w przypadku mebli kuchennych, mogą przykładowo służyć do łączenia blatów kuchennych.

Mogą także znajdować się przy ścianie za meblami, gdzie będą służyły jako ochrona przed wylaniem się płynów z blatu. Za pomocą mebli kuchennych możemy utworzyć różnego rodzaju wyspy, czy też oddzielić kuchnię od salonu, z pewnością w tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się listwy. Listwy mają oczywiście bardzo wiele zastosowań o wielu z nich możemy poczytać na stronie https://pawotex.com/. Można je docinać i dostosować to długości mebli, czy też szerokości progu pod drzwiami. Można zamówić także listwy gięte, które zamontujemy w nietypowych miejscach, mogą posłużyć do maskowania pewnych nieprawidłowości. Odpowiednio szerokie listwy pozwolą nam zamaskować przykładowo źle docięte płytki na podłodze, mogą nam zaoszczędzić wiele pracy.