×

Sukces masażu jest teraz w zasięgu Twojej ręki

Masaż istnieje od tysięcy lat i od dawna jest świetnym sposobem na odstresowanie i zwiększenie krążenia.

Jeśli interesuje Cię ta relaksująca aktywność, w tym artykule znajdziesz kilka świetnych wskazówek dotyczących masażu. W ten sposób możesz o wiele bardziej się zrelaksować dzięki masażowi!Jeśli czujesz się szczególnie zestresowany, być może nadszedł czas na relaksujący masaż. Masaże są pomocne nie tylko w rozluźnieniu psychicznym, ale także fizycznym. Wspomaga krążenie i rozluźnia mięśnie. Uwolnij się od stresu dzięki masażowi.Zawsze bądź delikatny, kiedy przekazujesz komuś wiadomość. Nawet jeśli osoba, którą masujesz, skarży się, powinieneś unikać wywierania zbyt dużego nacisku na jej mięśnie i stawy. Jeśli nie zostałeś przeszkolony w terapii wiadomości, bardziej prawdopodobne jest, że zranisz ich, niż złagodzisz ich ból, używając większej siły.Czy jesteś podatny na skurcze mięśni spowodowane aktywnością fizyczną lub czasami nic? Mogą być bardzo bolesne, zwłaszcza gdy znajdują się w łydce. Masaże mogą pomóc w zapobieganiu skurczom mięśni poprzez promowanie przepływu krwi. Możesz również masować obszar, gdy tylko poczujesz, że zaczyna się kurczyć, aby uzyskać szybką ulgę.Wykonywanie wspaniałego masażu polega na tym, aby poczuć partnera. Najlepsi masażyści powiedzą Ci, że musisz pozwolić swoim rękom czytać ciało. Podążaj za krzywymi ciała i zmniejsz nacisk, gdy przechodzisz przez obszary kostne. Zmodyfikuj kształt dłoni, aby dopasować się do kształtów ciała.Twój masażysta musi być w stanie dotrzeć do Twojej skóry, aby wykonać masaż, więc musisz być przygotowany na rozebranie się. Będziesz mógł to zrobić sam w pokoju, a bieliznę możesz zostawić na sobie. Sukces masażu jest teraz w zasięgu Twojej ręki

Po rozebraniu się i ułożeniu na stole do masażu pod prześcieradłem terapeuta wróci do pokoju.Kiedy otrzymujesz masaż, powinieneś się zrelaksować.

Zrób wszystko, aby się zrelaksować. Dlatego kiedy leżysz na stole, pracuj nad głębokim oddechem. Za każdym razem, gdy zaczyna się masaż, należy od czasu do czasu głęboko oddychać, aby mięśnie pozostały zrelaksowane.Niektórzy masażyści wykonują masaż w pracy lub w domu. Mogą przyjść do ciebie i zaoszczędzić ci podróży do spa. Pomaga to również skrócić czas potrzebny na wykonanie masażu.Przed masażem skonsultuj się z masażystką. Wiedza o tym, co wydarzy się podczas sesji, pomoże Ci się zrelaksować. Jest to również okazja do omówienia wszelkich alergii lub obaw związanych z produktami używanymi podczas masażu. Poproś o muzykę, jeśli chcesz, lub cokolwiek innego, co zwiększy Twój poziom komfortu.Pomóż masażyście rozluźniając ciało. Unikaj prób „pomocy” poprzez napinanie niektórych mięśni lub obszarów. Masażysta jest dobrze wykształcony w zakresie manewrowania częściami ciała, aby osiągnąć najlepsze rezultaty masażu, ale jego praca jest utrudniona, jeśli nie możesz się zrelaksować. Spróbuj wykonać głęboki oddech i poćwicz po prostu odpuszczanie i ufanie, że terapeuta wykona świetną robotę.Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, masz nową wiedzę o tym, jak włączyć masaż do swojego życia. Kiedy masz okazję, skorzystaj z poniższych wskazówek, które pomogą Ci naprawdę wejść w cudowny stan, jaki może zapewnić Ci masaż. Ucz się dalej, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tym wspaniałym zajęciu.