×

Jak wybrać dobre kosmetyki?

W dzisiejszych czasach łatwo jest pogubić się pośród wielu dostępnych opcji produktów do pielęgnacji skóry.

Dodatkowo wiele osób ma różne problemy skórne, z którymi muszą sobie radzić, ale nie zawsze możemy być pewni, jak nasz cera zareaguje na konkretny kosmetyk. Z tego powodu należy bardzo uważnie wybierać i stosować nowe produkty do pielęgnacji skóry. Weź również pod uwagę fakt, że skóra potrzebuje co najmniej kilku dni, aby zaakceptować produkty pielęgnacyjne i zacząć na nie reagować. Zrozumienie działania składników aktywnych jest równie ważne, ponieważ jest kluczem do uzyskania oczekiwanych wyników. Chociaż produkty kosmetyczne zmieniły się na przestrzeni lat i różnią się jakością, nadal istnieją bardzo wyraźne różnice między profesjonalną pielęgnacją skóry a produktami dostępnymi w powszechnej sprzedaży. Profesjonalne linie kosmetyków są zaprojektowane z myślą, że konsument będzie korzystał z porad i wskazówek udzielanych przez przeszkolonego kosmetologa lub specjalistę medycyny estetycznej. Profesjonalne linie kosmetyków do pielęgnacji skóry są produkowane w małych partiach i dystrybuowane do gabinetów kosmetycznych, salonów medycyny estetycznej, czy spa. Standardowe kosmetyki są przeznaczone dla ogółu konsumentów i sprzedawane w galeriach handlowych, drogeriach i sklepach.

Profesjonalne firmy zajmujące się pielęgnacją skóry utrzymują integralność składników, produkując kosmetyki w małych partiach i sprzedając je profesjonalistom w celu zapewnienia wskazówek i porad dla klientów.

Ponieważ większość konsumentów samodzielnie diagnozuje swoje problemy z cerą, kosmetyki w powszechnej sprzedaży zawierają mniej aktywnych składników, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnienia czy alergii. Aby nadążyć za masową ilością wytwarzanych produktów, firmy kosmetyczne używają w swoich produktach dużej ilości wypełniaczy i konserwantów. Kosmetyki profesjonalne mają w ofercie dobre hurtownie kosmetyczne. Firmy zajmujące się profesjonalną pielęgnacją skóry mają wyższy poziom składników aktywnych w swoich produktach i po dokładnej analizie skóry powinny być zalecane przez kosmetologów, lekarzy dermatologów lub gabinety medycyny estetycznej. Produkty te zostały opracowane, aby pomóc lub nawet wyeliminować choroby skóry, dopasowując się do potrzeb typu skóry.