×

Czym różnią się kosmetyki profesjonalne od tradycyjnych

Najwięksi producenci kosmetyków do pielęgnacji skóry łączą często wszystkie kanały dystrybucji, oferując wiele linii produktów o różnym poziomie składników aktywnych w zależności od ich umieszczenia na rynku masowym, w prestiżowej sprzedaży detalicznej lub w kanale dystrybucji profesjonalnych produktów do pielęgnacji skóry.

Wszystkie są oparte na tej samej linii składników, ale dodają kilka składników aktywnych, poprawiają pH i w ten sposób tworzą produkty do profesjonalnej pielęgnacji. Kosmetyki z linii profesjonalnej pielęgnacji skóry mają korzystne aktywne działanie biologiczne na skórę. Badania dermatologiczne sugerują, że bioaktywne składniki stosowane w takich kosmetykach mają korzyści wykraczające poza tradycyjne nawilżanie czy ochronę skóry. Produkty te zawierają wysoki procent składników aktywnych, a ich receptury produktów są lepsze niż w standardowych kosmetykach oferowanych w powszechnej sprzedaży. Marki te są poparte danymi naukowymi i często są zakładane przez lekarza dermatologa lub kosmetologa. Ta grupa kosmetyków profesjonalnych jest uważana za mocniejszą i pożądaną zarówno przez estetyków kosmetycznych, jak i ich klientów. Wiele firm oferuje różne rozmiary wszystkich swoich produktów do użytku domowego, oraz do użytku w gabinecie zabiegowym.

Przykładowo kosmetyki do użytku w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej są większe i mają pompki do zachowania higieny.

Jest to dobre w przypadku środków myjących i toników czy balsamów. Jednak konsument może nadal uzyskać profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji, kupując je za pośrednictwem zatwierdzonego sprzedawcy lub online. Wersja profesjonalna produktu pielęgnacyjnego bielenda to taka, która odpowiada potrzebom skóry i posiada udowodnioną skuteczność. Wybierając linię produktów do pielęgnacji skóry, musisz dobrać kosmetyki odpowiednie do potrzeb lub problemów twojej cery. Znajomość składników i receptur produktów jest niezbędna do uzyskania prawdziwych korzyści ze stosowania takich preparatów.