×

Na co zwrócić uwagę wybierając pastę do zębów bez fluoru?

Obecnie, coraz większą popularnością cieszą się pasty do zębów bez fluoru.

Dlatego, każdy kto chce zakupić taki produkt powinien dowiedzieć się więcej na ich temat, aby mieć absolutną pewność, że dokonał trafnego wyboru. Decydując się na zakup pasty bez fluoru powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy w jej składzie znajdują się składniki zapobiegające powstawaniu próchnicy i wzmacniające zęby, takie jak ksylitol, hydroksyapatyt czy glicerofosforan wapnia. Warto bowiem zaznaczyć, że pasty do zębów bez fluoru aby skutecznie wspierać zdrowie naszej jamy ustnej, powinny dostarczać naszym zębom wszystkich odpowiednich składników, potrzebnych do tego by nasze szkliwo było mocne i zdrowe. Pasta bez fluoru, która zawiera w swoim składzie naturalne enzymy jak bromelina czy papaina będzie dodatkowo wspomagać usuwanie płytki nazębnej i zapobiegać odkładaniu się nowej.
Na co zwrócić uwagę wybierając pastę do zębów bez fluoru?

Jakie pasty do zębów bez fluoru są najlepsze?

Jeżeli nie wiemy, jaka pasta do zębów bez fluoru będzie dla nas najlepsza, to przeanalizujmy jej skład. Upewnijmy się, że zawiera ona składniki wzmacniające i chroniące nasze zęby przed powstawaniem próchnicy. Wśród popularnych past bez fluoru możemy znaleźć także duży wybór naturalnych past do zębów, które są wzbogacone o ekstrakty roślinne o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. To na jaką pastę się zdecydujemy zależy od naszych konkretnych potrzeb i efektu jaki chcemy osiągnąć. Mogą to być na przykład pasty do zębów bez fluoru o działaniu wybielającym, remineralizującym, wzmacniającym dziąsła czy też pasty odświeżające. Dobre pasty bez fluoru o różnych właściwościach znajdziemy w specjalistycznych sklepach stomatologicznych i aptekach.
Wszystkie dodatkowe informacje i szczegóły dotyczące produktu, jakim jest pasta do zębów bez fluoru, dostępne są w załączonym linku. Tego rodzaju produkty polecane są zwłaszcza osobom posiadającym implanty czy bardzo małym dzieciom, w okresie niemowlęcym.