×

Czym jest zabieg liposukcji Body Jet?

Liposukcja to zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej, pozwalający na odessanie nadmiaru tłuszczu z wybranych partii ciała, a tym samym wyszczuplenie sylwetki. Jest to ratunek dla wszystkich osób, które zmagają się z nadwagą lub otyłością, jednak nie są w stanie lub nie mogą schudnąć przy pomocy diety i intensywnych ćwiczeń. Jednym z najnowszych rodzajów liposukcji jest zabieg z użyciem urządzenia Body Jet, które zapewnia bezbolesne, bezinwazyjne i szybkie efekty wymodelowania całej sylwetki. Czym dokładnie jest zabieg Body Jet i jakie efekty gwarantuje, dowiesz się, czytając dalszą część tekstu.

Czym jest zabieg Body Jet?

Liposukcja z użyciem urządzenia Body Jet to nowatorska technika pozwalająca na równoczesne usunięcie tłuszczu i wymodelowanie sylwetki. Ta innowacyjna metoda wykorzystuje specjalnie opracowany skupiony strumień wody pozwalający na oddzielenie tłuszczu od innych tkanek bez uszkadzania ich. Dzięki temu zabieg nie wiąże się z żadnym ryzykiem, a czas rekonwalescencji skraca się. Ogromną zaletą Body Jet jest również możliwość uzyskania błyskawicznych efektów przy praktycznie bezbolesnej procedurze.

Przebieg zabiegu

Zabieg Body Jet, wykonywany w Genesis Clinic – medycyna estetyczna i flebologia, która znajduje się na ul. Józefa Korzeniowskiego 39 w Krakowie (Tel. 690 070 790) charakteryzuje się zdecydowanie najmniejszą inwazyjnością wśród wszystkich znanych rodzajów liposukcji. Polega na wykonaniu niewielkich nacięć w obszarze objętym procedurą w celu wprowadzenia kaniuli będącej częścią urządzenia. Następnie skupiony strumień wody rozbija tłuszcz i oddziela go od innych komórek, po to by mógł zostać bezpiecznie odessany bez uszkadzania sąsiadujących z nim nerwów, tkanek i naczyń krwionośnych. Innowacyjność urządzenia Body Jet polega również na tym, że daje lekarzowi możliwość dostosowania mocy oraz siły ssania do indywidualnych cech struktury tkanki tłuszczowej każdego pacjenta. Odessany materiał zostaje odprowadzony z ciała w sposób bezpieczny, bezbolesny i sprawiający, że tłuszcz jest gotowy do wszczepienia w inne miejsce. Oznacza to, że zabieg Body Jet niesie ze sobą dwie korzyści: wyszczuplenie oraz wymodelowanie ciała. Dodatkowo zabieg liposukcji Body Jet wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co wpływa pozytywnie na komfort w trakcie jego trwania oraz redukcję wszelkich odczuć bólowych.

Warto również dodać, że podczas zabiegu liposukcji Body Jet jesteśmy w stanie odessać aż 5 litrów tkanki tłuszczowej na 100 kilogramów masy ciała pacjenta. Taka ilość jest maksymalną objętością bezpieczną i nie zakłócającą prawidłowych procesów fizjologicznych naszego organizmu. Intensywniejsze odsysanie tłuszczu mogłoby spowodować problemy zdrowotne pacjenta oraz wpłynąć na wygląd i jędrność jego skóry.

Wskazania oraz przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu Body Jet

Zabieg liposukcji Body Jet polecany jest szczególnie osobom borykającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zlokalizowanej głównie w okolicach brzucha, ud, podbródka oraz ramion. Będzie on również niezastąpiony dla pacjentów, którzy zmagają się z niedoskonałościami sylwetki oraz cellulitem. Należy przy tym pamiętać, że zabieg liposukcji nie może być traktowany jak droga na skróty i magiczna metoda wyszczuplania sylwetki. Ma on za zadanie działać jako pomoc, w przypadku gdy zdrowa dieta i intensywne ćwiczenia nie przynoszą efektów. Tyczy się to szczególnie osób z dużą otyłością, które powinny zmienić swój styl życia, by utrzymać efekty zabiegu i cieszyć się dobrym zdrowiem długie lata.

Nie należy zapominać, że tak jak każda ingerencja w nasze ciało, tak i zabieg liposukcji Body Jet charakteryzuje się pewnymi przeciwwskazaniami do jego przeprowadzenia. Wśród czynników tych można wymienić zabiegu można wymienić:

 • infekcje układu oddechowego,

 • aktywna opryszczka, zakażenie bakteryjne lub grzybicze skóry,

 • nieleczona cukrzyca,

 • choroby serca,

 • nadciśnienie,

 • zaburzenia krzepnięcia krwi,

 • niewydolność nerek i wątroby,

 • stany zapalne,

 • ciąża oraz okres karmienia piersią.

Przygotowanie do zabiegu

Każdy zabieg liposukcji Body Jet poprzedza wnikliwa konsultacja lekarska. Ma ona na celu omówienie spodziewanych rezultatów zabiegu oraz omówienie wcześniej zleconych wyników badań laboratoryjnych mających wykluczyć wystąpienie przeciwwskazań do zabiegu. Są to podstawowe badania krwi oceniające stan zdrowia pacjenta. Istotne jest również to, by nigdy nie okłamywać lekarza na temat swojego stanu zdrowia i wspomnieć o wszystkich przebytych operacjach.

Efekty zabiegu

Liposukcja Body Jet umożliwia natychmiastową poprawę wyglądu sylwetki poprzez odchudzenie takich części ciała jak brzuch, uda, pośladki, ramiona czy talia. Dzięki odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej wyrównane zostają proporcje ciała oraz uwidocznione mięśnie. Ogromnym atutem liposukcji Body Jet jest możliwość przeszczepu odessanego tłuszczu w inne, wybrane przez pacjenta miejsce, tak by powiększyć lub wymodelować ten obszar. W ten sposób zabieg ten pozwala na równoczesne przeprowadzenie następujących procedur:

 • powiększenie i podniesienie biustu,

 • wypełnienie zmarszczek na twarzy,

 • modelowanie i unoszenie pośladków.