×

Jakie składniki powinien zawierać dobry szampon do włosów

Wybierz formułę szamponu do włosów bez siarczanów z łagodnymi środkami powierzchniowo czynnymi.

Możesz poszukać środków utrzymujących wilgoć, takich jak olej kokosowy, aby przeciwdziałać szorstkości, soli czwartorzędu do odżywiania włosów i olejów silikonowych dla połysku i blasku. Szukaj w odżywkach olejków, takich jak olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej jojoba i olej palmowy, które pomagają odżywić włosy. Hydrolizowana keratyna to składnik, który możesz wybrać w swojej odżywce, który skutecznie naprawia zniszczone włosy. Masła, takie jak masło mango i masło shea, tworzą warstwę ochronną wokół łusek włosów. Jakie składniki powinien zawierać dobry szampon do włosów

Witamina E, olejek arganowy i witamina B5 to również świetne składniki pielęgnacyjne, które nie tylko odżywiają, ale także sprawiają, że włosy są zdrowe i silne.

Upewnij się, że kupujesz dobre szampony od marek, które ujawniają pełną listę składników na etykietach lub w witrynie internetowej. Czasami nawet składniki pochodzenia roślinnego mogą powodować alergie u niektórych osób, dlatego należy na to zwrócić uwagę. Kupując szampony i odżywki, uważaj na również na potencjalne czynniki drażniące i sztuczne substancje chemiczne, które powodują więcej szkody niż pożytku. Nie mają one żadnych działań pielęgnacyjnych czy oczyszczających, dlatego należy ich unikać w codziennym oczyszczaniu włosów. W ten sposób toksyczne składniki produktów do pielęgnacji włosów gromadzą się w twoim organizmie i na naszej planecie, powodując szkody. Dlatego nie zapomnij przeczytać etykiet na butelkach z szamponem czy odżywką, zanim podejmiesz decyzję o zakupie produktu. Po lekkim wymasowaniu skóry głowy pamiętaj, żeby dokładnie spłukać Khadi szampon wzmacniający Amla chłodną wodą, aby zamknąć łuski włosów. Pomaga to również usunąć resztki produktów pielęgnacyjnych, które mogą blokować skórę głowy i powodować problemy, takie jak łupież czy nadmierne przetłuszczanie włosów. Nie chcesz zatykać porów skóry pozostałościami, więc dokładnie wypłucz szampon z włosów.