×

Uzyskaj pisemną wycenę wszelkich napraw samochodowych

Z pewnością miałeś w przeszłości nieprzyjemne doświadczenia związane z naprawą samochodów.

Może i miałeś dobre, ale nikt nie lubi wyrzucać ton pieniędzy i zastanawiać się, co się naprawdę dzieje. Zamiast tego potrzebujesz wiedzy niezbędnej do podejmowania świadomych decyzji następnym razem, gdy będziesz mieć do czynienia z naprawą samochodu.Mechanik, z którego korzystasz, powinien mieć certyfikat ASE. Świadczy to o zdaniu przez mechanika specjalnego testu kompetencji, a także o posiadaniu co najmniej dwuletniego doświadczenia jako mechanika. Dzięki temu wiesz, że masz najlepsze z najlepszych naprawiając swój samochód.Zwróć uwagę na wskaźniki i lampki awaryjne na desce rozdzielczej samochodu. Naucz się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze samochodu, który się przegrzewa, ma niski poziom oleju lub nie ładuje akumulatora. Wiedza, który z tych wskaźników wymaga natychmiastowej uwagi, może zapobiec uszkodzeniu samochodu i zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę.Kiedy uzupełniasz olej silnikowy, unikaj rozlewania oleju na silnik, zwijając kilka ręczników papierowych wokół pojemnika na olej w skrzyni korbowej. To wchłonie krople i wycieki. Pamiętaj, aby pozbyć się pustego pojemnika po oleju i ręczników papierowych w sposób odpowiedzialny po zakończeniu dodawania oleju.Miej pod ręką instrukcję obsługi samochodu. Znajomość ważnych informacji o samochodzie może naprawdę pomóc, gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego. Jeśli znasz sterowanie swojego samochodu, możesz nawet uniknąć wizyty u mechanika. Jeśli potrzebujesz mechanika, powinieneś mieć dostępną markę, model i poziom wyposażenia, aby mogli znacznie szybciej ustalić takie rzeczy, jak konfiguracja skrzyni biegów, rozmiar itp.Nie popełnij błędu polegającego na tym, że ktoś naprawi Twój pojazd tylko dlatego, że pobierana przez niego kwota jest tańsza niż wszyscy inni. Niejednokrotnie niskie ceny rekompensują brak jakości pracy. Uzyskaj pisemną wycenę wszelkich napraw samochodowych

Przeprowadzenie badań w danym warsztacie naprawczym pomoże ci zdecydować, czy tak jest w tym przypadku.Nie najeżdżaj kursorem na technika, gdy próbuje wykonać pracę przy twoim samochodzie.

Ważne jest, abyś spędził z nimi czas, aby wyjaśnić, na czym polega problem z Twoim pojazdem, ale kiedy już to zrobisz, zostaw ich w spokoju, aby mogli wykonywać swoją pracę bez żadnych przerw.Prowadź dokładne zapisy dotyczące tego, jakie prace zostały wykonane w Twoim samochodzie i kiedy. Wiele warsztatów naprawczych zachowa te informacje dla Ciebie, ale działa to tylko wtedy, gdy zobaczysz je dla wszystkich poważnych awarii lub wymiany oleju. Może to pomóc w diagnozowaniu problemów, ponieważ możesz pokazać, jakie poprawki zostały już podjęte.Zawsze miej przy sobie trochę taśmy światła tylnego. Możesz zostać zatrzymany i dostać mandat za zepsute tylne światło. Należy wyjąć lampę z pojazdu, w razie potrzeby wymienić żarówkę i owinąć całe światło taśmą. To tymczasowa poprawka, ale lepsza niż jazda ze zepsutym światłem.Twój samochód nadal musi być myty w zimie, mimo że pogoda utrudnia. Choć może się to wydawać daremne, zimowe miesiące mogą spowodować wiele szkód. Sól i piasek mogą oderwać się na powierzchni samochodu. Zapobiegaj tworzeniu się lodu na samochodzie: dokładnie wysusz po umyciu.Poznaj podstawy. Jeśli musisz zabrać swój samochód do sklepu, przygotuj się na poinformowanie ich o marce i modelu Twojego samochodu. Również rzeczywisty poziom wyposażenia jest ważny, ponieważ dostarczy technikowi więcej informacji na temat silnika, skrzyni biegów i wszystkiego, co może być ważne.Poczuj się pewniej teraz, gdy masz odpowiednie informacje, które pomogą Ci przeprowadzić następną naprawę samochodu. Nie chcesz wpaść w sieć zniszczenia, która pochodzi z podejmowania złych decyzji. Zamiast tego chcesz być na szczycie swojej gry dzięki otrzymanym informacjom.