×

Na czym polega zabieg depilacji laserowej

Jeśli nie jesteś zadowolona z golenia lub woskowania skóry w celu usunięcia niechcianych włosków, laserowa depilacja może być opcją wartą rozważenia.

Laserowe usuwanie włosów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych w gabinetach medycyny estetycznej. Laser wysyła skoncentrowane światło do mieszków włosowych, a pigment pochłania światło, dzięki czemu włoski są niszczone. Lasery są przydatne do usuwania niechcianych włosów z twarzy, nóg, podbródka, pleców, rąk, pach, linii bikini i innych obszarów. Urządzenia do laserowej depilacji są precyzyjne i mogą selektywnie celować w ciemne, grube włosy, pozostawiając otaczającą skórę nieuszkodzoną. Procedura depilacji za pomocą lasera jest stosunkowo szybka, a każdy impuls lasera zajmuje ułamek sekundy i może niszczyć wiele włosów jednocześnie. Laser może leczyć obszar w przybliżeniu wielkości jednego centymetra na sekundę. Małe obszary, takie jak górna warga, można depilować w mniej niż minutę, ale duże obszary, takie jak plecy lub nogi, mogą zająć nawet godzinę lub więcej, w zależności od ilości owłosienia.

Depilacja zbędnych włosków jest trwałą metodą na pozbycie się włosów z określonego obszaru, a większość pacjentów ma trwałą utratę włosów po średnio trzech do siedmiu sesji.

Jest to procedura medyczna, która wymaga przeszkolenia w zakresie wykonywania zabiegu i niesie potencjalne ryzyko. Przed depilacją laserową należy dokładnie sprawdzić uprawnienia lekarza lub technika wykonującego zabieg. Jeśli planujesz laserowe usuwanie owłosienia, powinieneś ograniczyć wyrywanie, woskowanie i elektrolizę przez sześć tygodni przed zabiegiem, więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://klinika.cudmed.pl/zabiegi/na-cialo/depilacja-laserowa/. Jest tak, ponieważ laser celuje w korzenie włosów, które są tymczasowo usuwane przez woskowanie lub wyrywanie. Należy również unikać ekspozycji na słońce przez sześć tygodni przed i po zabiegu. Ekspozycja na słońce zmniejsza skuteczność depilacji laserowej i zwiększa prawdopodobieństwo powikłań po zabiegu. Pomiędzy sesjami zazwyczaj robi się przerwę przez kilka tygodni, aby kolejne włosy znalazły się w fazie odrastania i możne je było usunąć.