×

Pozbądź się cellulitu na długi czas

Cellulit to nagromadzone komórki tłuszczowe pod skórą.

Wyglądają nierówno, ponieważ naciskają na tkankę łączną, powodując marszczenie skóry nad nią. Kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni cierpią na cellulit i mogą go mieć niezależnie od tego, czy są szczupłe czy otyłe. Inne warunki, które mogą powodować powstawanie cellulitu to dieta o dużej ilości tłuszczu, powolny metabolizm, brak aktywności fizycznej, zmiany hormonalne i uwarunkowanie genetyczne. Istnieją różne sposoby na pozbycie się cellulitu, niektóre działają lepiej niż inne. W domu można wypróbować masaże pod prysznicem, ćwiczenia fizyczne oraz peelingi i balsamy zmniejszające widoczność cellulitu. Jeśli takie procedury nie pomogą, trzeba udać się do gabinetu medycyny estetycznej w celu wyboru zabiegu dostosowanego specjalnie do usuwania cellulitu. Zazwyczaj w takich gabinetach dostępnych będzie kilka różnych zabiegów w zależności od stanu skóry i tkanki łącznej. Kriolipoliza to nieinwazyjna procedura, która zamraża i zabija komórki tłuszczowe. Gdy są martwe, twoje ciało naturalnie je usuwa za pomocą naczyń limfatycznych. Zabieg ten jest zwykle stosowany do modelowania sylwetki, ale usuwanie tłuszczu może również poprawić cellulit.

Aby zobaczyć wyniki, konieczne może być zastosowanie kilku zabiegów i odczekanie kilku miesięcy, w trakcie których organizm pozbywa się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Niektóre zabiegi laserowe, nazywane również metodami redukcji cellulitu o częstotliwości radiowej, również są skutecznymi sposobami na walkę ze skórką pomarańczową. Leczenie zwykle łączy masaż, ugniatanie oraz terapię światłem, aby zmniejszyć fałdowanie, przyspieszyć wzrost kolagenu i napięcie skóry, zwiększyć przepływ krwi i zmniejszyć zatrzymywanie płynów. Wyniki takich zabiegów będą trwać co najmniej 6 miesięcy. Jedną z najlepszych i najmniej inwazyjnych metod na usuwanie cellulitu Kraków jest endermologia LPG lub lipomasaż, który jest szczególnym rodzajem masażu mechanicznego. Maszyna z ssaniem niskociśnieniowym ugniata skórę między dwoma obracającymi się wałkami. Taki głęboki masaż rozbija tkankę tłuszczową, która powoduje dołeczki, dzięki czemu skóra wygląda lepiej, a cellulit jest mniej widoczny.