×

Świetny przewodnik na temat radzenia sobie z bólem pleców

Większość ludzi odczuje ból pleców w pewnym momencie swojego życia.

Jest to bardzo częsty stan, przez który przechodzi około 80% dorosłych. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić ból. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc złagodzić ból pleców.Połóż się z kolanami pod kątem 90 stopni do bioder. Ta pozycja zmniejsza obciążenie pleców i jest wygodniejsza niż wiele innych pozycji siedzących. Ale możesz swobodnie używać dowolnej pozycji, która jest dla Ciebie najwygodniejsza; tylko upewnij się, że nie skręcasz kręgosłupa, kiedy siedzisz.Wzmocnienie mięśni jest tak samo ważne dla leczenia kontuzji pleców, jak i zapobiegania przyszłym kontuzjom. To powiedziawszy, osoby już doświadczające bólu pleców nie powinny angażować się w ćwiczenia, które nadmiernie obciążają zranione mięśnie. Z tego powodu codzienne szybkie chodzenie jest najlepszym sposobem na poradzenie sobie z kontuzjami, jednocześnie pracując na wszystkich mięśniach ciała, aby zapobiec przyszłym kontuzjom.Używaj dobrej postawy, nawet jeśli bolą cię plecy. Pochylanie się lub pochylanie na bok może wydawać się łagodzić ból na krótką metę, ale z czasem może to pogorszyć sytuację. Używanie dobrej postawy, gdy nie masz objawów, może oczywiście przede wszystkim zapobiegać występowaniu bólu pleców.Stół inwersyjny jest doskonałym narzędziem pomagającym osobom z bólem pleców. Zasadniczo odwraca cię do góry nogami i odwraca siłę grawitacji, umożliwiając idealne przesunięcie ciała, wagi i proporcjonalne plecy. Dlatego może przejść długą drogę w łagodzeniu objawów bólu pleców i wymuszania korekty.Jeśli musisz siedzieć przez większą część dnia, upewnij się, że Twoje krzesło ma z tyłu wygodną podkładkę. Pomoże to zapewnić plecom wsparcie, którego potrzebują, co z kolei pomoże zapobiec niepotrzebnym bólom pleców.Aby zapobiec bólowi górnej części pleców, upewnij się, że podczas korzystania z komputera Twoje ramiona znajdują się na wygodnej wysokości. Świetny przewodnik na temat radzenia sobie z bólem pleców

Wiele nadwyrężeń pleców jest spowodowanych przez osoby wyciągające i podnoszące ręce zbyt wysoko lub zbyt nisko, gdy muszą korzystać z komputera przez dłuższy czas.Podobnie jak w przypadku każdej innej choroby, regularne wizyty kontrolne u lekarza mogą pomóc w zapobieganiu bólom pleców i różnym problemom z plecami.

Twój lekarz jest przeszkolony, aby zwracać uwagę na takie komplikacje i objawy, i może zrobić dla ciebie wiele rzeczy.Jednym z absolutnie najlepszych sposobów na wzmocnienie pleców jest zachowanie ich elastyczności. Joga, Pilates czy Tai Chi to tylko niektóre z metod, które Ci pomogą. Dwa do czterech razy w tygodniu, na przemian z treningiem siłowym, zapewnią Ci szczytową formę. Daj mu trochę czasu, a wkrótce miejmy nadzieję, że zapomnisz o bólu, który sprawił, że leżałeś na kanapie.Jeśli masz przewlekły ból pleców i nie możesz dowiedzieć się, jak się go pozbyć, być może nowe krzesło jest w porządku, takie jak rozkładany fotel lub coś bardziej miękkiego niż to, na którym teraz siedzisz. Wiele osób uważa, że ??mocne wsparcie jest koniecznością, ale to więcej, aby zapobiec bólowi. Jeśli chcesz to ulżyć, wybierz coś miękkiego.Nie ma powodu do paniki, gdy odczuwasz ból pleców. Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby sobie pomóc, to zrelaksować się i spróbować się nie martwić. Większość bólów pleców nie jest poważna i ustępuje po odrobinie odpoczynku i leczenia. Przestrzeganie tych wskazówek powinno pomóc w złagodzeniu bólu pleców.