×

Jakim sprzętem musi dysponować pomoc drogowa?

Firmy świadczące usługi pomocy drogowej powinny posiadać odpowiednie wyposażenie, dzięki któremu mogą nie tylko holować pojazdy, ale także dokonać wielu różnych napraw na miejscu.

Dzięki temu samochód który ulegnie awarii nie musi być zabierany lawetą, a czasem może być naprawiony na miejscu. To bardzo wygodne z punktu widzenia kierowcy. Czasem są dość błahe awarie, związane przykładowo z poluzowaniem rury wydechowej czy też problemy z elektryką, które będzie można szybko usunąć. Czasem może także zabraknąć nam paliwa, wówczas paliwo może zostać dowiezione tam gdzie stoi nasz samochód. Czasem zdarzają się także pomyłki związane z nieprawidłowym tankowaniem. Kiedy szybko zorientujemy się w pomyłce, będziemy mogli z pomocą specjalistów usunąć nieprawidłowe paliwo nie tylko z baku, ale także z całego układu, kiedy włączyliśmy silnik. Jazda na nieprawidłowym paliwie może prowadzić do uszkodzenia naszego silnika, więc nie powinniśmy poruszać się pojazdem, który powinien być zabrany przez lawetę. Jakim sprzętem musi dysponować pomoc drogowa?

Wiele firm obsługuje samochody osobowe, jednak jeżeli jesteśmy kierowcą ciężarówki, będziemy musieli zadzwonić po specjalistyczną pomoc drogową, która będzie miała sprzęt który będzie mógł holować ciągnik siodłowy.

Najczęściej pomoc drogowa jest przeznaczona dla poszczególnych rodzajów pojazdów, jednak wszystkie muszą mieć właściwe wyposażenie, które umożliwia obsługę pojazdu czy sprzętu budowlanego czy też rolniczego. Kiedy zatem zepsuje się nam samochód na drodze, możemy zamówić holowanie, ale jeżeli będzie on rozbity, wówczas pomoc drogowa musi go zabrać na odpowiednią platformę, która umożliwi przewiezienie wraku do mechanika. Firmy zajmujące się holowaniem posiadają także swoje własne warsztaty, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na fachową i kompleksową pomoc. Kiedy zajdzie taka potrzeba firma będzie mogła także zająć się dowiezieniem kierowcy i pasażerów do hotelu. W każdym miejscu w naszym kraju będziemy mogli liczyć na przyjazd pomocy drogowej, jednym z takich miast jest oczywiście wrocław pomoc drogowa – auto-pomoc-24h.pl.