×

Skąd można pobrać filmy?

Nudzi ci się w domu? Z przyjemnością obejrzałbyś jakiś film na komputerze? Dawno tego nie robiłeś i już nie pamiętasz z jakich stron ściąga się filmy? A może należy do tego wykorzystać jakieś programy P2P, jak dawna Kazaa lub eMule? Nic z tych rzeczy! Witamy w XXI wieku i czasach strumieniowego przesyłania danych. Nie ma już potrzeby pobierania filmów na dysk komputera. Dziś niemal każdy z nas dysponuje szybkim łączem internetowym, które pozwala oglądać filmy przez internet i to bez ich pobierania. Do tego celu służą specjalne serwisy streamingowe oraz VOD.

Jak oglądać filmy przez internet?

W sieci bez trudu można znaleźć różnego rodzaju serwisy streamingowe, oferujące nam duży wybór filmów różnego rodzaju. Oczywiście najbardziej znana platforma to youtube. Ale nie jedyna. Wiele innych serwisów istnieje w sieci, na których można bezpłatnie i płatnie oglądać filmy. Niektóre z takich serwisów to np. Ipla, Netflix, HBO Go, a także Player. Aby móc bez ograniczeń korzystać z ich oferty, konieczne okaże się spełnienie kilku warunków. Pierwszy z nich to założenie swojego konta użytkownika oraz wykupienie odpowiedniej dla siebie opcji abonamentowej. W zależności od wybranej przez siebie oferty, miesięczny dostęp do zasobów VOD może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W tym miejscu idealnie sprawdza się zasada że im więcej bierzemy tym mniej płacimy.

Serwisy VOD a aplikacje na telefon

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że coraz więcej serwisów streamingowych posiada własne, dedykowane aplikacje na telefony i smartfony. Jest to znakomite rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które oglądaniem filmów zajmują wolny czas w podróży lub podczas innego oczekiwania. W jaki sposób można zapłacić za korzystanie z usług serwisów streamingowych? Najczęściej spotykana opcja to regularne obciążanie karty kredytowej. Co jeśli jednak takiej karty nie posiadasz i nie chcesz jej zakładać? W takim przypadku przydać się może kredyt gotówkowy. Pieniądze zostaną wypłacone na twoje konto, a ty będziesz mógł nimi zapłacić z góry np. za roczny abonament dostępu do serwisu VOD. Korzyścią wynikającą z takiego wariantu płatności jest niższa cena abonamentu za miesiąc. Otrzymując kredyt gotówkowy będziesz mógł za pożyczone pieniądze zakupić dla siebie nowy monitor do komputera, nowy telefon lub tablet. Z pewnością na sprzęcie wyższej generacji oglądanie filmów stanie się bardziej komfortowe i da więcej radości. Ile pieniędzy trzeba posiadać na zakup nowego monitora działającego w najwyższej rozdzielczości 4K? Ceny takich urządzeń systematycznie spadają – dziś można je kupić już za kwotę nieco powyżej 1000 zł.