×

Uzupełnianie ubytków przed lakierowaniem auta

Naprawa auta po stłuczce może polegać na wykonaniu zabiegów związanych z detailingiem, jeżeli lakier nie jest uszkodzony, wówczas można odpowiednio wyginać blachę od środka, aby powróciła do dawnego położenia.

Jednak często lakier może zostać uszkodzony, wgniecenia są niemożliwe do usunięcia, wówczas należy zastosować szpachlę, ponownie polakierować dany element pojazdu.

Uzupełnianie ubytków przed lakierowaniem auta

Jak działa nowoczesna szpachla do blachy

Przed szpachlowaniem powierzchnia powinna być odpowiednio przygotowana, należy ją oczyścić. Często szpachlowanie jest potrzebne w miejscach, gdzie występowała korozja, dlatego musimy usunąć wszystkie ślady rdzy. Warto zwrócić uwagę, iż możemy szpachlować różne elementy, nie tylko blachę, ale także tworzywa sztuczne, aluminium. W każdym z tych przypadków będziemy wykorzystywali inny rodzaj szpachlówki. W przypadku standardowych napraw blacharskich należy zwrócić uwagę na właściwe wymieszanie szpachli, wytyczne co do proporcji znajdziemy na opakowaniu, należy pamiętać aby rozmieszczona szpachla nie posiadała grudek. Rozmieszczona szpachla wyschnie dość szybko, dlatego należy rozrabiać ilość potrzebną w danym momencie, należy także ją szybko nałożyć przed wyschnięciem.

Wiele rodzajów szpachli oferuje firma Evercoat, może być to specjalistyczna opatentowana szpachla wyprodukowana w oparciu o mikrotechnologię, może posiadać ona bardzo efektowne żywice. W ofercie firmy znajdziemy także preparaty ochronne, które możemy stosować przed nałożeniem lakieru, wykorzystanie wysokiej jakości szpachli spowoduje, iż zmniejszymy ilości poprawek, które konieczne są często, aby uzyskać oczekiwany efekt. Wiele nowoczesnych szpachli możemy szybko doszlifować, wykonane są z materiałów, które nie zapychają papieru, możemy aplikować je na przeszlifowany lakier, są to środki, które bardzo dobrze kryją i utrzymują się na nawierzchni. W ten sposób możemy naprawić różnego rodzaju wgniecenia, mikro otwory, ubytki, doprowadzić naszą karoserię do właściwego stanu.

Różnego rodzaju szpachle Evercoat możemy zakupić na stronie https://grupaurban.pl/product-category/producenci/evercoat/, może być to przykładowo poliestrowa szpachlówka wykończeniowa, obecnie preparaty redukują czas schnięcia, oferują dużo lepszą jakość. Dzięki temu firmy zajmujące się naprawami blacharskimi mogą wykonać pracę dużo szybciej.