×

Bezpieczne i solidne szklane schody zyskują na popularności

Kiedy mówimy o szklanych schodach, mówimy również o zastosowaniu szklanych paneli schodowych w części balustradowej schodów.

Zastosowanie tych szklanych paneli schodowych we wnętrzach stało się w ostatnich latach coraz bardziej popularne i łatwo zrozumieć, dlaczego. Wytrzymałe i niezaprzeczalnie eleganckie schody szklane tworzą poczucie większej przestrzeni i światła w domu, dlatego właśnie szklane schody należą obecnie do najbardziej pożądanych produktów w aranżacji wnętrz. Są dwie główne rzeczy, które początkowo powstrzymują niektórych ludzi przed posiadaniem szklanych schodów. Po pierwsze, zakładają, że szkło jest mniej bezpieczne niż drewno czy beton. Po drugie, nie chcą poświęcać czasu na jego czyszczenie. Oba te punkty są nieprawdziwym założeniem i są łatwe do rozwiązania. Istnieje wiele przepisów budowlanych, które wyznaczają rodzaje szkła, które można stosować w tego rodzaju projektach, a wszystkie one służą zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownikom. We wszystkich szklanych panelach schodów powinno stosować się tylko szkło hartowane. W związku z tym są one równie bezpieczne i wytrzymałe jak drewniane stopnie schodów. Kluczem do utrzymania schodów ze szkła w czystości jest po prostu regularne wycieranie miękką ściereczką lub zmywanie.

Jeśli miałeś w przeszłości drewniane schody, zdziwisz się, jak szklane panele schodów mogą otworzyć i powiększyć optycznie twoją przestrzeń.

Jeśli twój korytarz jest trochę ciemny, schody ze szklanymi balustradami mogą przepuścić światło do obszarów, które zablokowałyby drewniane stopnie i poręcze. Tworzą również niezaprzeczalnie eleganckie wykończenie, nie wspominając już o tym, że szkło pasuje do wszystkiego Wybór szklanych schodów nie ogranicza możliwości wyboru jednego projektu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na szklaną klatkę schodową, w której szkło jest otoczone poręczą i słupkami, czy szklaną klatkę schodową, w której szkło utrzymuje się na metalowych wspornikach, jest to decyzja czysto estetyczna, więc zdecyduj, który rodzaj balustrad preferujesz.