×

Dowiedz się więcej o fotografii dzięki tym wspaniałym wskazówkom

Robienie zdjęć to znacznie więcej niż tylko wskazywanie i fotografowanie.

Fotografia naprawdę jest formą sztuki. Jest to forma sztuki, która ma tak wiele technik. Potrzeba wyjątkowej osoby o dobrym oku, która potrafi dostrzec piękno otaczających ich rzeczy. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby robić wyjątkowe zdjęcia.Użyj ręcznego balansu bieli, aby urozmaicić swoje zdjęcia. Można pozwolić aparatowi dobrać odpowiedni balans bieli do danego środowiska, ale czasami aparat się pomyli i zdjęcie będzie wyglądało na wyblakłe. Korzystanie z ręcznego balansu bieli umożliwia również wykonywanie artystycznych zdjęć, na przykład w odcieniach sepii.Nie bój się robić zdjęć. Jeśli użyjesz niewłaściwych ustawień, to w porządku. Śmiało i zrób zdjęcie mimo wszystko. Jeśli chcesz sfotografować osobę lub zwierzę, wejdź na górę i zapytaj, czy to w porządku; stwórz formularz zwolnienia do podpisania, jeśli jest to dla Ciebie wygodniejsze. Po prostu idź, zrób to!Zadbaj o to, aby Twoje zdjęcia były stosunkowo proste. Dobry obraz powinien być prosty, łatwy do zinterpretowania i docenienia. Ważne jest, aby robić sensowne zdjęcia, ale w większości przypadków Twoje zdjęcia powiedzą więcej, jeśli skupisz się na szczególe, zamiast tworzyć złożoną kompozycję, która może nie uderzać tak bardzo.Jeśli chcesz robić wysokiej jakości portrety, nie polegaj na wbudowanej lampie błyskowej aparatu. Zamiast tego chcesz zainwestować w softbox do oświetlenia zewnętrznego. Dowiedz się więcej o fotografii dzięki tym wspaniałym wskazówkom

Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, rozważ zakup zewnętrznej lampy błyskowej z dyfuzorem do swojego aparatu.Wiele aparatów pozwala na ustawienie balansu bieli.

To ustawienie informuje kamerę, które kolory mają być widoczne jako światła. Podczas fotografowania w sztucznym świetle (w pomieszczeniach) ustaw balans czasu na tryb „sztuczne światło”. Sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądały tak, jakby zostały zrobione w naturalnym świetle.Dowiedz się, jak korzystać z ustawienia ISO w aparacie. To ustawienie określa prędkość filmu. Im wyższe ustawienie ISO, tym więcej światła wejdzie. Jeśli zwiększysz ISO w ciemnych ustawieniach, przechwycisz więcej światła, dzięki czemu zdjęcie będzie lepsze.Nie fotografuj w pełnym świetle dziennym. Dostaniesz najlepsze zdjęcia w pochmurny dzień. Jasne światło słoneczne może powodować prześwietlenie, utratę szczegółów i okropne cienie. Rób zdjęcia o zmierzchu lub o świcie w dni, które nie są pochmurne, aby uzyskać optymalne rezultaty na zdjęciach.Podczas robienia zdjęć ludzi obiekt będzie najlepiej wyróżniał się na lekko rozmytym tle. Jeśli tło jest tak samo ostre jak obiekt, odciąga wzrok od miejsca, w którym powinien patrzeć widz. Prostym sposobem na to jest odsunięcie tła od tematu.Rób zdjęcia osób, które widzisz w ciągu dnia. To ważne i często legalne, aby uzyskać pozwolenie przed zrobieniem czyjegoś zdjęcia. Podczas podróży oglądanie tych zdjęć sprawi, że przypomnisz sobie szczególne wspomnienia, mimo że osoby, którym zrobiłeś zdjęcie, nie wyróżniają się, gdy robisz im zdjęcie. Spróbuj uchwycić naturalną ekspresję i codzienne ubrania.Podczas fotografowania małych dzieci czas i cierpliwość są Twoim najlepszym przyjacielem. Dzieci są uczone „powiedz ser” za każdym razem, gdy skierowana jest na nie kamera, co nieuchronnie tworzy sztuczne, fałszywe uśmiechy – lub gorzej. W idealnym przypadku dziecko będzie czuło się komfortowo podczas fotografowania, gdy zniknie presja na „występowanie”. Po prostu zachęć ich do wykonywania swoich normalnych czynności, a następnie śledź je z kamerą, klikając, gdy naturalnie się uśmiechają lub oczywiście cieszą się swoim otoczeniem.Już teraz możesz zobaczyć, ile pracy wkłada się w uchwycenie dobrych ujęć. Powinny natychmiast poprawić zainteresowanie i jakość Twoich zdjęć.