×

Świetne wskazówki dla osób cierpiących na alergie

Czy przez całe życie cierpiałeś na alergie? Czy rozwinęła się nowa alergia i nie jesteś pewien, co jest przyczyną? Chciałbyś całkowicie pozbyć się alergii? Chociaż zatrzymanie alergii może być niemożliwe, jeśli przygotujesz się na informacje, możesz nauczyć się z nimi żyć bez większych problemów.Monitoruj prognozy pylenia i odpowiednio planuj.

Jeśli masz dostęp do Internetu, wiele popularnych witryn z prognozami pogody zawiera sekcję poświęconą prognozom alergii, w tym zarówno jakości powietrza, jak i liczbie pyłków. W dni, w których liczba będzie wysoka, miej zamknięte okna i ogranicz czas na zewnątrz.Jeśli cierpisz na alergie, ważne jest, aby utrzymać dom w czystości i odkurzyć, aby usunąć alergeny z dywanów i podłóg. Ale czy wiesz, że twoja próżnia nie tylko wysysa alergeny, ale także wydmuchuje niektóre z nich z powrotem! Niech ktoś bez alergii odkurza, a przynajmniej załóż maskę przeciwpyłową, jeśli musisz to zrobić sam.Zatrudnij kogoś do koszenia trawnika, jeśli masz alergię. Podczas koszenia pyłki i inne alergeny przelatują przez Twoje podwórko, a gdy idziesz do przodu, wpadasz bezpośrednio w te czynniki drażniące. Jeśli koszty są problemem, profesjonalna firma zajmująca się trawnikami nie zawsze jest konieczna. Samo rozpytanie się zwykle daje chętnego lokalnego nastolatka, który doceni szansę zarobienia pieniędzy na wydatki. Jeśli musisz sam skosić trawnik, załóż filtrującą maskę na twarz.Jeśli masz alergie, nie zostawiaj otwartych okien, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Czy w domu, czy w samochodzie, zamknij okna i włącz klimatyzator. Pozostawienie otwartych okien pozwala na pojawienie się wyzwalaczy alergii. Co oczywiście będzie niepokoić twoją alergię.Poznaj rośliny ogrodowe, na które jesteś uczulony i sprawdź kalendarz! Powinieneś znać te informacje, jeśli możesz planować zajęcia na świeżym powietrzu. W ten sposób możesz zaplanować je, w które dni powinieneś brać lek na alergię lub pakować go na cały dzień.Większość kaszlu jest spowodowana jakąś formą reakcji alergicznej, ale wiele osób automatycznie próbuje leczyć ten problem za pomocą środków przeciwkaszlowych. Świetne wskazówki dla osób cierpiących na alergie

Jednak alergiczny kaszel to sposób, w jaki układ oddechowy rozbija się i usuwa śluz.

Tłumienie kaszlu utrudnia organizmowi skuteczne zwalczanie objawów alergii.Zbyt wiele osób pozwala, aby ich alergie ograniczały to, co mogą zrobić. Nie musi tak być. Nie ma powodu, aby przestać chodzić na wędrówki, które kiedyś kochałeś, lub przestać grać z dziećmi na podwórku. Walcz z tymi alergiami i dobrze się nimi zajmij. Umów się na wizytę do alergologa i zastanów się, jakie leczenie najbardziej Ci pomoże.Jeśli czujesz, że masz problemy z kurzem i roztoczami w materacu, możesz skorzystać z uszczelniaczy do materaców. Możesz włożyć cały materac do plastiku. Z twoimi prześcieradłami nigdy nie powinieneś zauważyć różnicy w tym, że w ogóle tam jest plastikowy arkusz.Objawy alergii mogą sprawiać, że maluch jest nieszczęśliwy i drażliwy, ale to nie znaczy, że jest gotowy do przyjmowania płynnych leków bez walki. Jeśli Twoje dziecko skarży się na smak, zapytaj pediatrę lub farmaceutę, czy możesz zmieszać lek z sokiem owocowym, aby zamaskować smak.Nie żyj w ciągłym cierpieniu z powodu alergii! Znajdź sposób na poprawę swojego życia, a możesz prawie zapomnieć o alergiach, czytając wszystkie wskazówki zawarte w tych artykułach. Są świetnym sposobem na zminimalizowanie skutków reakcji alergicznych oraz możliwość przebywania na świeżym powietrzu i aktywnego wypoczynku.