×

W budynkach nie można zapominać o izolacji podłóg

Domy z drewnianymi podłogami mogą tracić do 20 procent ciepła poprzez podłogę.

Podczas gdy dywan i podkład pomagają zapewnić pewną izolację, aby zmaksymalizować zatrzymywanie ciepła, izolacja podpodłogowa ze styropianu pomaga stworzyć skuteczną barierę termiczną. Izolacja podłogowa tworzy ciepły, suchy i zdrowy dom, jednocześnie zmniejszając zużycie energii potrzebnej na ogrzewanie domu zimą i chłodzenie latem.

W budynkach nie można zapominać o izolacji podłóg

Styropianem można izolować podłogi w budynkach

Wraz ze zbliżającą się zimą prawdopodobnie myślisz o tym, jak skutecznie ogrzać swój dom bez wydawania na ten cel fortuny. Chociaż są różne świetne sposoby na ogrzewanie domu, najważniejszą częścią jest możliwość zatrzymania ciepła, a najlepszym sposobem na to jest odpowiednia izolacja. Kiedy większość ludzi myśli o izolacji, myśli o uszczelnieniu ścian i sufitów. Chociaż jest to świetne miejsce do rozważenia dodania izolacji ze styropianu, najczęściej zapomnianym i równie ważnym obszarem jest podłoga. Jest to istotne, jeśli zależy nam na odpowiednim komforcie termicznym w mieszkaniu czy budynku komercyjnym.

Izolacja podłogowa ze styropianu została zaprojektowana tak, aby zatrzymać przedostawanie się chłodnego powietrza lub przepuścić ciepło, a także jest łatwa w montażu, jeśli wolisz zrobić to samodzielnie. To sprawia, że idealnie nadaje się do doposażenia istniejącego domu. Panele ze styropianu ściśle przylegają do legarów podłogowych, tworząc barierę termiczną przed żywiołami, zapewniając ciepło zimą i chłód latem przez całe życie. Niezależnie od tego, czy chcesz docieplić istniejącą nieruchomość, czy budujesz nowy dom, izolacja podłogowa ze styropianu jest idealnym dodatkiem do każdego budynku.

Styropian do ocieplania podłóg w budynkach mieszkalnych i komercyjnych znajdziesz na stronie https://styro24.pl/styropian-podlogowy-c-3/. Z pewnością taki rodzaj ocieplania jest odpowiedni, jeśli chcemy zaoszczędzić na rachunkach i cieszyć się komfortową temperaturą podczas każdej pory roku. W ten sposób możemy również zapobiegać przeciągom i nadmiernemu wychładzaniu powietrza w pomieszczeniach.