×

Nie musisz szukać kosmetyków naturalnych za granicą!

Kosmetyki naturalne ostatnimi czasy robią niesamowitą furorę, nie tylko za oceanem ale przede wszystkim w Europie, gdzie praktycznie większość społeczeństw należących do Unii Europejskiej zaczęło coraz bardziej zwracać uwagę na aspekty swojego życia, swoich zakupów i postępowania, które, mogą znacząco wpłynąć na stan środowiska nas otaczającego.

Mowa tutaj przede wszystkim o korzystaniu z naturalnych źródeł energii, mniejszym wykorzystaniu plastiku w życiu codziennym (jak na przykład plastikowe butelki) czy chociażby o korzystaniu z produktów naturalnego podchodzenia, produktów ekologicznych, produktów BIO. Tyczy się to również kosmetyków. Naturalne kosmetyki to od dłuższego czasu produkty chętniej kupowane zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Mogłoby się wydawać, że w głównej mierze grupa docelowa jest skazana na produkty zagraniczne, jednak czy to prawda? Oczywiście, że nie! Istnieje wiele firm, założonych w Polsce, które oferują kosmetyki naturalne.
Jedną z takich firm jest Farmona. Nie musisz szukać kosmetyków naturalnych za granicą!

Polska firma, założona w roku 1997 w Krakowie.

Filozofią tej rodzimej marki jest przede wszystkim to, by łączyć najnowsze możliwości kosmetologii ze składnikami naturalnymi, które pochodzą od roślin. Dzięki takiemu podejściu firma ta, może pochwalić się setkami produktów kosmetycznych pochodzenia naturalnego. Zakłada się, że kosmetyk naturalny musi posiadać co najmniej 95 procent składników naturalnego pochodzenia, które są pozyskiwane w sposób naturalny (tj. filtracja, destylacja, suszenie czy wyciskanie). Na chwilę obecną Farmona może pochwalić się szeregiem licznych linii produktów kosmetycznych, zarówno tych pochodzenia naturalnego jak tych profesjonalnych przeznaczonych dla salonów kosmetycznych i SPA. Każda szanująca się marka kosmetyczna ma swoim katalogu serię profesjonalnych kosmetyków. Nie inaczej jest w przypadku naszej rodzimej firmy, farmona professional to seria kosmetyków, których składniki są dobrane w szczególny sposób, łącząc harmonię naturalności, a przede wszystkim skuteczność.