×

Jak właściwie zarządzać swoimi pieniędzmi i efektywnie?

Zarządzanie finansami osobistymi jest ważną umiejętnością każdej osoby dorosłej, która zapewnia, że ​​Twoje dochody są wydawane w najlepszy możliwy sposób.

Prowadząc wyciągi bankowe i tworząc budżet, możesz maksymalnie wykorzystać swoje pieniądze. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać więcej wskazówek, jak skutecznie radzić sobie z finansami osobistymi.Musisz nauczyć się właściwego zarządzania pieniędzmi. Zawsze chroń zysk, a także zainwestowany kapitał. Inwestowanie bieżących zysków w ich rozwój to dobry pomysł, ale musisz mieć dobre umiejętności zarządzania pieniędzmi, aby to zadziałało. Zawsze powinieneś mieć standardowy zestaw dla tego, co planujesz zatrzymać jako zysk, a co przeniesiesz na kapitał.Zainwestuj w małą kopertę w stylu akordeonu i zawsze miej ją pod ręką. Użyj go, aby zachować wszelkie otrzymane rachunki lub wizytówki. Ułatwi to ich trzymanie i nagrywanie. Pomocne może być korzystanie z nich podczas comiesięcznego sprawdzania wyciągu z karty kredytowej, zwłaszcza jeśli płacisz za coś dwa razy.Zamień swój pożeracz benzyny, aby uzyskać oszczędny samochód z dużą liczbą kilometrów na galon. Jeśli jeździsz ciężarówką lub SUV-em, który ma złe przebiegi na benzynie, możesz być w stanie pokryć miesięczne opłaty za nowy samochód dzięki oszczędnościom na paliwie. Oblicz, ile teraz wydajesz na benzynę, ile byś wydał na samochód, który osiąga 30 mpg lub więcej. Oszczędności mogą cię zaszokować.Jeśli masz szczęście mieć dodatkowe pieniądze na koncie czekowym, bądź mądry i nie zostawiaj ich tam. Nawet jeśli to tylko kilkaset dolarów i tylko jednoprocentowa stopa oprocentowania, przynajmniej jest to na tradycyjnym koncie oszczędnościowym pracującym dla Ciebie. Jak właściwie zarządzać swoimi pieniędzmi i efektywnie?

Niektórzy ludzie mają tysiąc lub więcej dolarów na nieoprocentowanych kontach.

To po prostu nierozsądne.Jedną z rzeczy, które możesz zrobić jako formę dodatkowego dochodu, jest wyprawa do najbliższej wyprzedaży w Twojej okolicy. Kupuj tanio przedmioty, które mogą być coś warte, i odsprzedaj te produkty online. Może to bardzo pomóc, dodając kilkaset dolarów na konto bankowe.Jeśli chodzi o twoje osobiste finanse, jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest obstawianie dużych pieniędzy w kasynie. Kasyna są nastawione na przewagę, ponieważ w zły dzień możesz stracić oszczędności swojego życia. Jeśli pójdziesz do kasyna, weź kilkaset dolarów i zostaw karty kredytowe i debetowe.Pchle targi często mogą być produktywnym sposobem na uzupełnienie swoich finansów osobistych. Osoba fizyczna może kupować towary za niższą cenę niż płaciłaby w sklepach lub sprzedawać je na pchlim targu z zyskiem finansowym. Jakkolwiek człowiek chce z nich korzystać, pchle targi są korzystne dla finansów osobistych.Aby oszczędzać wodę i oszczędzić pieniądze na miesięcznych rachunkach, sprawdź nowy rodzaj ekologicznych toalet. Toalety z podwójnym spłukiwaniem wymagają od użytkownika wciśnięcia dwóch oddzielnych przycisków w celu spłukania, ale działają tak samo skutecznie, jak zwykła toaleta. W ciągu kilku tygodni powinieneś zauważyć zmniejszenie zużycia wody w gospodarstwie domowym.Nigdy nie pobieraj zaliczek gotówkowych z karty kredytowej. Nie tylko będziesz musiał od razu zacząć płacić odsetki od kwoty, ale także stracisz standardowy okres karencji w spłacie. Co więcej, zapłacisz również gwałtownie podwyższone stopy procentowe, co czyni z tej opcji, która powinna być używana tylko w rozpaczliwych czasach.Spłacenie długów i nadążanie za rachunkami to najlepsze sposoby na poprawę kredytu i zarządzanie finansami osobistymi. Jeśli ograniczysz niepotrzebne wydatki i monitorujesz zakupy, możesz zaoszczędzić pieniądze. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, jeśli chcesz skuteczniej zadbać o swoje finanse.