×

Zapobiegaj infekcjom koronawirusem – zleć odkażanie pomieszczeń!

Koronawirus SARS-CoV-2 nadal pozostaje dużym zagrożeniem. Nie należy go lekceważyć, ponieważ może być on poważnym problemem dla wielu osób – poza ciężkim zapaleniem płuc może prowadzić nawet do śmierci. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, warto pamiętać o regularnej dezynfekcji – odkażaniu pomieszczeń.

Infekcja koronawirusem – zapobieganie

Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem, należy przestrzegać odpowiednich zasad bezpieczeństwa:

  • utrzymuj bezpieczny dystans 1,5-2 metrów od innych osób
  • noś maseczkę lub w inny sposób zasłaniaj usta i nos
  • dezynfekuj ręce po dotykaniu powierzchni wspólnych
  • unikaj dużych skupisk ludności

Dodatkowo, specjalne środki bezpieczeństwa stosowane są przez firmy oraz instytucje. Wśród nich znajdują się dezynfekowanie, czyli odkażanie pomieszczeń.

Na czym polega odkażanie pomieszczeń?

Według badań, koronawirus może utrzymywać się na powierzchniach oraz w powietrzu nawet przez kilka – kilkadziesiąt godzin. Można jednak zlikwidować go przez prowadzenie dezynfekcji, czyli procesu skupionego na usuwaniu drobnoustrojów, w tym wirusów, bakterii i grzybów.

Dezynfekować można zarówno konkretne nawierzchnie, na przykład blaty, klamki, włączniki, jak również całe pomieszczenia. Gdy odkażane są pomieszczenia, wtedy likwiduje się wszystkie znajdujące się w nich drobnoustroje.

Metody dezynfekcji pomieszczeń:

  • dezynfekcja przez ozonowanie
  • dezynfekcja przez zamgławianie

Powyższe metody odkażania pozwalają na kompleksowe usunięcie wszystkich drobnoustrojów z wnętrz. Cząsteczki ozonu lub mgły stworzonej z wody wraz ze środkiem dezynfekcyjnym przenikają w każdy zakamarek, dlatego też metoda ta cechuje się tak wysoką skutecznością.

Gdzie można zlecić odkażanie pomieszczeń?

Dzisiaj usługi polegające na dezynfekowaniu – odkażaniu pomieszczeń są oferowane przez wiele firm. Ich adresy można znaleźć w sieci.

Podsumowując, aby zapobiegać infekcjom, w tym także tym wywołanym przez koronawirusa, warto prowadzić odkażanie pomieszczeń z użyciem skutecznych metod.