×

Dieta ketogeniczna: skuteczna dieta na walke z cellulitem

Cellulit to bardzo poważny problem dotykający wielu kobiet. Jest to tak zwana skórka pomarańczowa, która pojawia się na biodrach, brzuchu, pośladkach i przedramionach.

Problem ten polega na złym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej oraz na negatywnych zmianach w tkance znajdującej się pod skórą. Regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna to bardzo ważne metody walki z tym problemem. Co więcej skuteczna walka jest możliwa dzięki stosowaniu różnych diet, takich jak na przykład dieta ketogeniczna. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Co warto wiedzieć na temat diety ketogenicznej?

Wspomniana wyżej dieta ma na celu ograniczenia spożywania węglowodanów i wprowadzenie organizmu w stan ketozy. W takim przypadku organizm pozbawiony źródeł energii, zaczyna spalać tłuszcz, aby ją sobie zapewnić. W związku z tym ograniczone zostaje spożywanie słodyczy, owoców, makaronów oraz pieczywa. Spalanie tłuszczów sprawia, że osoba będąca na diecie, nadal ma dużo energii, ale jednocześnie pozbywa się zbędnej tkanki tłuszczowej i niechcianych kilogramów.

Istnieje wiele rodzajów diety ketogenicznej

Najpopularniejszym podejściem jest ograniczenie spożywania węglowodanów i przyjmowaniu posiłków o wysokiej zawartości tłuszczu. Można wiec tracić zbędne kilogramy jedząc sery, jaja, drób, mięsa, masła oraz wiele rodzajów warzyw. Skuteczna walka z niechcianymi kilogramami i tkanką tłuszczową oznacza likwidację wielu problemów, do grona których zalicza się również cellulit. Nic więc dziwnego, że spore grono osób sięga po taką dietę.

Należy dodać, że dieta ketogeniczna jest polecana zarówno dla osób początkujących, jak również ludzi, którzy mają pewne doświadczenie związane ze zrzucaniem zbędnych kilogramów. Korzystając z takiej diety, można zadbać o swoje zdrowie i masę ciała, a także likwidować cellulit bez konieczności rezygnowania ze smacznych i pożywnych posiłków bogatych w tłuszcze. To właśnie dlatego taką dietę poleca wielu fachowców i specjalistów z dziedziny dietetyki.