×

Jak szybko i sprawnie przeprowadzić rozwód?

Rozwód to uderzające i dramatyczne słowo przywołuje niekończące się pytania. Jak proces rozwodowy naprawdę się odbywa? Czy będę musiał stanąć naprzeciwko mojego małżonka, opisując okropnie rozpad naszego pożycia i problemy osobiste przed nieznajomymi?

Emocjonalne, psychiczne i psychologiczne zamieszanie wokół rozwodów stwarza o wiele więcej takich pytań. Koniec małżeństwa zwykle wyzwala powódź emocji, w tym gniewu, żalu, niepokoju i strachu. Czasami te uczucia mogą wzrosnąć, gdy najmniej się ich spodziewasz, zaskakując cię. Taka reakcja jest normalna i z czasem intensywność tych uczuć zmniejszy się. Jeśli masz taką możliwość, umów się na pierwszą konsultację do prawnika.

Musisz jak najszybciej omówić swoje okoliczności. Skontaktuj się z adwokatem specjalizującym się w prawie rozwodowym lub rodzinnym. Jeśli zgodzisz się na rozwód i powody, prawnie sfinalizowanie procesu zajmie zwykle kilka miesięcy, ale rozwód może zostać orzeczony już na pierwszej rozprawie. Może to potrwać dłużej, jeśli będziesz musiał rozwiązać problemy z majątkiem lub dziećmi, takie sprawy trzeba będzie przeprowadzić osobno.

Jeśli ty lub twój partner nie zgodzicie się na rozwód, zajmie to więcej czasu i będzie kosztować więcej pieniędzy, niż jeśli oboje dojdziecie do porozumienia.

Proces taki może trwać miesiące, a nawet lata, z długimi negocjacjami i zażartymi kłótniami w sprawie podziału majątku i pieniędzy, opieki nad dziećmi i wszelkich innych pojawiających się kwestii. Znalezienie prawnika, któremu możesz zaufać, pomoże ci przeprowadzić proces rozwodowy szybciej i łatwiej. Poszukaj dobrego i doświadczonego prawnika pomagającego przeprowadzać rozwody Warszawa. Nawet jeśli rozstajesz się ze swoim współmałżonkiem jako przyjacielem i myślisz, że możesz samodzielnie poradzić sobie z podziałem majątku i innymi sprawami, nie bądź naiwny. Niestety, nawet najbliżsi przyjaciele mogą nie zgadzać się co do podziału pieniędzy i majątku, a także kwestii związanych z dziećmi. Powinieneś wynająć prawnika, nawet jeśli uważasz, że jest to rozwód polubowny.