×

Zalety zdrowotne oleju z czarnuszki

Olej z czarnuszki jest tłoczony na zimno z nasion kwiatu czarnuszki siewnej. Tradycyjnie olej z nasion czarnuszki jest używany ze względu na swoje właściwości stymulujące, rozgrzewające i tonizujące, a także ze względu na harmonizujący wpływ na nastrój.

Stosowany miejscowo olej działa nawilżająco, łagodząco, wygładzająco i odżywczo na skórę, w celu zwalczania infekcji i wyprysków oraz w celu promowania naprawy i regeneracji skóry, ułatwiając w ten sposób gładszą, jaśniejszą i promienną cerę. Wiadomo, że wykazuje takie same efekty po nałożeniu na włosy. Stosowany w medycynie olej z nasion czarnuszki eliminuje szkodliwe bakterie, stymuluje silną odpowiedź immunologiczną organizmu, ułatwia gojenie skóry oraz łagodzi bóle mięśni i stawów oraz poprawia i wspomaga zdrowie układu oddechowego i trawiennego. Ludzie używali olejku z czarnych nasion ze względu na swoje terapeutyczne zalety od tysięcy lat. Badania sugerują, że ten olej może oferować wiele korzyści zdrowotnych i kosmetycznych, takich jak pomoc w odchudzaniu, poprawa stanu skóry, a nawet leczenie raka i cukrzycy. Nasiona czarnuszki pochodzą z Nigella sativa, małej rośliny o jasnofioletowych, niebieskich lub białych kwiatach, która rośnie w Europie Wschodniej, Azji Zachodniej i na Bliskim Wschodzie. Olej z nasion czarnego zawiera tymochinon, który jest przeciwutleniaczem i związkiem przeciwzapalnym, który może również mieć właściwości zmniejszające guzy nowotworowe.

Ludzie mogą spożywać olej z czarnuszki w postaci kapsułek lub stosować miejscowo, aby przynieść korzyści skórze. Można również dodawać olej do olejków do masażu, szamponów, domowych produktów do pielęgnacji skóry i substancji zapachowych. Jeśli chcesz wypróbować korzyści zdrowotne tego produktu, w tym sklepie kupisz naturalny, zimnotłoczony z olej z czarnuszki https://www.izdrowiej.pl/pl/p/Olej-z-Czarnuszki-Zimnotloczony-500ml-PROLIFE/1366. Wysokiej jakości olej z nasion czarnuszki nadaje się również do gotowania, pieczenia i napojów. Badania wykazały, że suplementacja olejem z czarnuszki może pomóc obniżyć wskaźnik masy ciała (BMI), a tym samym pomagać w procesie odchudzania.