×

Świetne wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, z których możesz skorzystać już dziś

Jeśli kiedykolwiek widziałeś te reklamy chwalące się szkołami technicznymi, to już wiesz, że kariery takie jak projektowanie stron internetowych są bardzo poszukiwane.

Być może nie wiedziałeś jednak, że nie musisz uczęszczać do specjalnej szkoły ani brać udziału w kursie, aby nauczyć się projektowania stron internetowych. Możesz zdobyć potrzebne umiejętności, korzystając z poniższych wskazówek.Obserwuj, jak używasz kombinacji kolorów podczas tworzenia witryny. Jeśli tekst znika w tle z powodu słabego kontrastu, tekst będzie trudny do odczytania. Ogólnie rzecz biorąc, jasne tło z ciemniejszym tekstem jest znacznie wyraźniejsze niż sytuacja odwrotna. Poproś znajomych, aby przekazali Ci opinię na temat wybranych przez Ciebie kolorów.Nie używaj stron powitalnych w swojej witrynie, chyba że jest to wymagane przez prawo, a zwłaszcza nie używaj intro we Flashu. Większość ludzi po prostu chce jak najszybciej dostać się do Twojej zawartości i nie obchodzi ich bezużyteczne strony powitalne. Jeśli masz jakieś zabawne treści, które absolutnie chcesz, aby odwiedzający zobaczyli, zamiast tego zintegruj je ze stroną główną.Nie używaj wielu grafik. Mimo że grafika może zapewnić profesjonalnie wyglądającą witrynę, zbyt duża liczba może spowodować zatłoczenie witryny. Nie używaj tylko grafiki do dekoracji witryny; należy ich używać, aby było lepiej. Twoja strona będzie o wiele bardziej użyteczna i przyjazna dla użytkownika, gdy zminimalizujesz użycie grafiki.Nie wyłączaj funkcji kliknięcia prawym przyciskiem myszy. Niektóre witryny robią to, aby uniemożliwić innym kopiowanie i wklejanie tekstu lub zapisywanie obrazów z witryny. Chodzi o to, że nie działa i wyłącza inne przydatne funkcje. OCR może być używany do przechwytywania tekstu z takich witryn, a przechwytywanie obrazów jest tak proste, jak robienie zrzutu ekranu.Upewnij się, że pozbędziesz się wszelkich materiałów, które są nieaktualne w Twojej witrynie. Świetne wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, z których możesz skorzystać już dziś

Jeśli masz stronę, która promuje jakieś specjalne wydarzenie, które miało miejsce już sześć miesięcy temu, to straciłeś czytelników.

Jeśli Twoja witryna wygląda na zaniedbaną i nieużywaną, Twoi potencjalni klienci z pewnością przeniosą swój biznes gdzie indziej. Ustaw harmonogram recenzji, aby zaktualizować zawartość i usunąć elementy, które nie są już przydatne.Ułatw odwiedzającym Twoją witrynę skanowanie treści. Testy wykazały, że większość czytelników internetowych unika czytania wszystkiego na stronie; zamiast tego po prostu skanują go w poszukiwaniu informacji, które są dla nich ważne. Łatwo przejrzane artykuły ułatwią czytelnikom i zachęcą do powrotu innym razem. Przechowuj najistotniejsze informacje u góry strony. W ten sposób Twoi goście będą mieli dobre wrażenia i uzyskają potrzebne informacje.Daj odwiedzającym możliwość przeszukiwania Twojej witryny, aby łatwiej mogli znaleźć to, czego szukają. Jeśli ktoś nie może od razu znaleźć tego, czego szuka, jego następną myślą będzie szukanie pola wyszukiwania. Umieść to w oczywistym miejscu i dołącz przycisk wyszukiwania.Jeśli chcesz, aby odwiedzający Twoją witrynę spędzali w niej jak najwięcej czasu, postaraj się, aby tekst był łatwy do odczytania. Jednym z najczęstszych błędów projektowych jest używanie tła graficznego z wzorami lub ciemnymi kolorami; połącz to z równie mrocznym tekstem i masz przepis na katastrofę. Jeśli tekst nie jest jasny i łatwy do odczytania, Twoja witryna nie odniesie sukcesu.Oczywiście nie znajdziesz wszystkich wskazówek pod słońcem w jednym artykule. Żaden artykuł nie jest tak długi. Jednak dzięki tym wskazówkom powinieneś być w stanie opanować projektowanie stron internetowych.Po opanowaniu tych kilku technik możesz zacząć poszerzać swoją bazę wiedzy i ostatecznie rozszerzyć zakres swoich projektów.