×

Medycyna estetyczna oferuje szeroki zakres usług

Medycyna estetyczna obejmuje wszystkie zabiegi medyczne, które mają na celu poprawę wyglądu fizycznego i zadowolenia pacjenta, przy użyciu nieinwazyjnych i mało inwazyjnych metod kosmetycznych.

Specjalizacja z zakresu medycyny estetycznej nie ogranicza się do dermatologów, kosmetologów i chirurgów plastycznych, ponieważ lekarze wszystkich specjalności starają się oferować usługi odpowiadające potrzebom i pragnieniom estetycznym pacjenta. Niektóre zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, podczas gdy inne w ogóle nie wymagają znieczulenia. Ekscytująca dziedzina medycyny estetycznej to całkiem nowy trend we współczesnej medycynie i kosmetologii. Pacjenci nie tylko chcą mieć dobre zdrowie, ale także cieszyć się pełnią życia, być w formie i minimalizować skutki starzenia się ciała. Wiele osób wymaga teraz szybkich, nieinwazyjnych procedur z niewielkim czasem rekonwalescencji i bardzo małym ryzykiem powikłań.

Zasadniczo w medycynie estetycznej różne zabiegi kosmetyczne i specjalistyczne urządzenia coraz częściej zastępują skalpel i operacje plastyczne wykonywane w szpitalach.

To właśnie wyjaśnia obecny sukces medycyny estetycznej na całym świecie. Do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należą przykładowo peelingi chemiczne, zastrzyki z botoksu i kwasu hialuronowego, mikrodermabrazja, modelowanie sylwetki i leczenie cellulitu, przeszczep włosów, leczenie żylaków, redukcja blizn, depilacja laserowa, ginekologia kosmetyczna oraz inne zabiegi dermatologii kosmetycznej. Gabinet medycyna estetyczna Gliwice oferuje klientom wiele takich zabiegów w korzystnych cenach. Prawdziwą zaletą z korzystania z medycyny estetycznej jest rodzaj opieki, którą lekarze oferują swoim pacjentom. Procedury te są planowe w trakcie konsultacji i są wykonywane na pacjentach, którzy nie chorują, ale chcą po prostu minimalnie inwazyjnej procedury zapobiegawczej, która pomoże im uzyskać młodszy i piękniejszy wygląd oraz zdrowszą skórę.