×

Trwała i bezbolesna redukcja zbędnego owłosienia na ciele

Kiedy usuwanie niechcianych włosków jest częścią Twojej codziennej rutyny, możesz zastosować kilka metod na różnych częściach twarzy i ciała.

Jeśli myślisz o metodach trwałego usuwania owłosienia, masz wiele możliwości wyboru, więc możesz wypróbować różne sposoby na wygładzenie skóry. Większość kobiet woli pozbyć się nadmiaru włosów na ciele, stosując różne metody usuwania włosów. Podczas gdy golenie i woskowanie jest popularnym wyborem, istnieje wiele innych sposobów na pozbycie się niechcianych włosów. Laserowa redukcja owłosienia to długoterminowa procedura polegająca na zniszczeniu mieszków włosowych światłem. Jest to metoda na trwałe pozbycie się owłosienia i zwykle zmniejsza ilość odrastających włosów i sprawia, że są one delikatniejsze i jaśniejsze. Laser ma za zadanie uszkadzać komórki pigmentowe, dlatego działa najlepiej na ciemniejszych i grubszych włosach. Podczas gdy lasery jeszcze kilka lat temu nie były zbyt komfortowe dla pacjenta za każdym razem, gdy promień światła był przekazywany, dzięki nowszej technologii stały się stosunkowo bezbolesne.

Dodatkowo są one wyposażone w nakładki chłodzące, aby zniwelować uczucie pieczenia.

Lasery wpływają tylko na włosy, które są w fazie aktywnej, ale mieszek włosowy produkuje więcej niż jeden włos na raz. Przygotowanie włosów do dalszego zabiegu laserowego może zająć nawet kilka miesięcy. Dlatego depilacja laserowa jest wykonywana w sesjach w odstępie kilku tygodni. Jest to również najdroższy sposób na pozbycie się niechcianych włosów na ciele i twarzy, ale jedyny naprawdę skuteczny. W wielu przypadkach po serii kilku zabiegów z użyciem lasera niechciane owłosienie może nie odrastać nawet prze rok lub więcej, a jeśli już do tego dojdzie, to włoski odrosną słabsze i w mniejszej ilości. Laserowa depilacja działa na prawie wszystkie części ciała, w tym górną wargę, podbródek, pachy, nogi i linię bikini. Efekty zabiegu są najlepsze, gdy włoski są ciemne i grubsze. Procedura wymaga przeszkolonego profesjonalisty i jest wykonywana po analizie owłosienia na ciele przez dermatologa.