×

Skuteczne opryski na chwasty w kukurydzy

Uprawa roślin spożywczych jest dla rolników prawdziwym wyzwaniem.

Szacuje się, że 20 do 40 procent światowych zbiorów jest tracone z powodu szkodników, chwastów i chorób roślin uprawnych. Obecnie znamy wiele gatunków chwastów, ale poważne zagrożenie dla plonów stwarza niewiele z nich. Jednak należy zwalczać na polach rośliny niepożądane, ponieważ mogą one zmniejszać zbiory, konkurując z roślinami uprawnymi o wodę, składniki odżywcze, miejsce oraz światło słoneczne.

Skuteczne opryski na chwasty w kukurydzy

Jak wybrać oprysk na chwasty w kukurydzy?

Chwasty mogą powodować wiele problemów w rolnictwie, ale wytwarzanie dużej ilości nasion i przetrwanie nasion w glebie nawet przez kilka lat to dwa przykłady zagrożeń. Rolnicy stosują herbicydowy oprysk na chwasty w kukurydzy, aby złagodzić szkody w uprawach powodowane przez niepożądane rośliny. Kukurydza uprawiana jest w szerokich rozstawach rzędów, zatem jest wyjątkowo narażona na zachwaszczenie pola, szczególnie we wczesnej fazie wzrostu. Aby zoptymalizować wzrost i rozwój kukurydzy, należy zastosować odpowiednie opryski ochronne, które wyeliminują chwasty.

Opryski na chwasty w kukurydzy można zastosować również przedwschodowo, zanim roślina i chwasty pojawią się z gleby. Opryskiwanie herbicydami można przeprowadzić za pomocą preparatów działających doglebowo lub dolistnie. Obecnie najczęściej wybierane są herbicydy selektywne, które uszkadzają określoną grupę roślin, nie stwarzając zagrożenia dla plonów. Znajomość sposobów działania pozwoli na skuteczne wykorzystanie środków ochrony roślin i wybór odpowiednich preparatów do oprysków na chwasty w kukurydzy. Rolnicy wykorzystują tylko te sposoby działania, których potrzebują w danej sytuacji, czyli preparatów działających w glebie lub poprzez liście rośliny.

Więcej informacji na temat tego, jakie stosować opryski na chwasty w kukurydzy i na jakim etapie rozwoju rośliny, znajdziemy na stronie https://zwalczamychwasty.pl/kukurydze-warto-odchwascic-szybko/. Istnieją różne rodzaje szkodników oraz chwastów i stosuje się różnorodne zabiegi w postaci oprysków na kukurydzę mające na celu ochronę uprawy przed uszkodzeniem. Gdybyśmy nie używali herbicydów do zabijania chwastów, straty w rolnictwie byłyby znaczne, wielu świeżych produktów nie znaleźlibyśmy w powszechnej sprzedaży.