×

Specjalistyczne szkolenia oraz kursy dla stomatologów

Zdobycie zawodu specjalisty to złożony proces.

Nie wystarczy tylko nabyć uprawnienia i rozpocząć praktykę. Jeśli chcemy skutecznie pomagać swoim klientom, musimy być na bieżąco z rozwojem nauki i nowymi technologiami. Zwłaszcza w dziedzinach związanych ze zdrowiem. Dlatego nowoczesny stomatolog musi cały czas pamiętać o rozszerzaniu swoich kompetencji i stale dbać o to, aby jego usługi pomagały pacjentom rozwiązywać ich problemy.

Wiedza i doświadczenie to największe atuty specjalistów 

Szkolenia stomatologiczne, takie jak te prowadzone w Akademii Stomatologii, to świetny sposób na zdobycie praktycznych umiejętności i wiedzy niezbędnej do prawidłowego świadczenia usług dentystycznych. To certyfikowana placówka szkoleniowa, działająca zgodnie ze standardami SUS 2.0 (DEKRA). Dzięki temu kursanci zyskują dostęp do najnowszej wiedzy, materiałów oraz technik dentystycznych. Stomatologia podlega ciągłym zmianom, dlatego warto być na bieżąco. Zwłaszcza, jeśli jest możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia – szczegóły można znaleźć pod adresem: kursy stomatologiczne Akademii Stomatologii.

Specjalistyczne szkolenia oraz kursy dla stomatologów

Co daje profesjonalne szkolenie stomatologiczne?

Kursy prowadzone przez profesjonalistów to nie tylko znakomity sposób na uzupełnienie wiedzy. To także szansa na zdobycie praktycznych kompetencji i umiejętności oraz ćwiczenie ich pod okiem wykwalifikowanych trenerów. W ramach prowadzonych szkoleń można poszerzyć swoją wiedzę w zakresie stomatologii zachowawczej, rekonstrukcyjnej, endodoncji czy adhezji. Kursy są prowadzone przez specjalistów z całej Polski, a do wyboru są różne poziomy zaawansowania. Szkolenia odbywają się w systemie 3×1. Oznacza to, że na każde stanowisko przypada jeden kursant, jeden mikroskop oraz jeden unit fantomowy. Dzięki temu kursanci mają pewność, że mogą w pełni skupić się na rozwijaniu umiejętności praktycznych. Kursy trwają zwykle dwa dni, podczas których kursanci zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i konkretne, praktyczne umiejętności. Z kolei praca z fantomami pozwoli usystematyzować i utrwalić nabytą wiedzę.