×

Skuteczne leczenie wad zgryzu, czyli ortodoncja

Problemy z uzębieniem dotykają dzisiaj wielu osób.

Wady zgryzu potrafią skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Co ważne, jest to problem, którego nie warto bagatelizować. Nie chodzi tylko o estetykę. Krzywy zgryz może prowadzić do wielu poważniejszych problemów, takich jak zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych czy wady wymowy. Ściśnięte zęby mogą także utrudnić dbanie o jamę ustną i powodować rozwój próchnicy.

Kiedy powinniśmy wybrać się na wizytę do ortodonty?

Sygnałem ostrzegawczym mogą być różne dolegliwości i uczucie dyskomfortu w jamie ustnej. O konieczności konsultacji ortodontycznej mogą swobodnie świadczyć problemy z oddychaniem i gryzieniem. Ważnym symptomem jest też zgrzytanie zębami przez sen lub przygryzanie policzków i ssanie kciuka w przypadku dzieci. W takim przypadku, najlepszym wyjściem będzie konsultacja z doświadczonym ortodontą, który pomoże nam zdiagnozować sytuację i znaleźć skuteczne rozwiązanie.

Skuteczne leczenie wad zgryzu, czyli ortodoncja

Zaufaj specjalistom i podejmij odpowiednie kroki, zanim będzie za późno

Jeśli potrzebujemy więcej informacji, warto zajrzeć na stronę specjalistycznych placówek, np. ortodoncja Łódź w Klinice Akademii Stomatologii. Nie zastąpi to oczywiście wizyty u specjalisty, ale pomoże nam lepiej zrozumieć sytuację i podjąć konkretne działania. Nie warto lekceważyć problemów ze zgryzem i najlepiej reagować najszybciej, jak to możliwe.

Leczenie ortodontyczne możemy rozpocząć w każdym wieku. Jak się do tego przygotować? Warto wcześniej zadbać o stan swojego uzębienia, wyleczyć wszystkie ubytki i usunąć kamień nazębny. Dobrym pomysłem będzie także wykonanie pantogramu, czyli panoramicznego prześwietlenia uzębienia oraz cefalometrycznego zdjęcia czaszki. Następny krok to praca z ortodontą, czyli wykonanie gipsowego odlewu uzębienia, dobór właściwego aparatu oraz ustalenie indywidualnego planu leczenia. Klinika Akademii Stomatologii w Łodzi to jedna z propozycji. Warto wybrać gabinet, który stawia dobro pacjenta na pierwszym miejscu. Innymi ważnymi zagadnieniami są specjaliści, którzy pracują w placówce oraz przestrzeganie aktualnych wymagań, związanych z panującym reżimem sanitarnym.