×

Jak fotografować szybko poruszające się obiekty i nie tylko

Mówią, że obraz jest wart tysiąca słów, ale to nie znaczy, że te słowa są dobre.

Słabe zdjęcie sprawi, że ludzie skupią się na jego jakości, a nie na pamięci, którą miało uchwycić. Co więc możesz zrobić, aby zrobić lepiej wyglądające zdjęcia? Oto kilka wskazówek na dobry początek.Zwróć uwagę na swoje światło. Oświetlenie na zdjęciu może poprawić ostrość obiektu lub zmienić nastrój zdjęcia. Różne ustawienia oświetlenia spowodują bardzo różne zdjęcia. Unikaj ostrego, bezpośredniego światła na twarzy fotografowanej osoby, ponieważ zazwyczaj powoduje to zeza.Unikaj robienia zdjęć zachmurzonego nieba. Szare niebo sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądać na wyblakłe. Fotografia czarno-biała może działać lepiej, jeśli musisz fotografować w zachmurzone niebo. I odwrotnie, jasne, błękitne niebo poprawi tylko twoje zdjęcia, o ile będziesz zwracać uwagę na światło.Jeśli masz trudności z trzymaniem aparatu prosto, kup statyw. Statyw pomoże w utrzymaniu aparatu na miejscu, dzięki czemu możesz skupić się na innych zmiennych, innych niż równowaga. Statywy świetnie sprawdzają się w dziczy lub na nierównym terenie.Podczas robienia zdjęć upewnij się, że obiekt jest przez cały czas maksymalnie zrelaksowany. Jednym ze sposobów na zwiększenie relaksu jest słuchanie muzyki w tle. Jak fotografować szybko poruszające się obiekty i nie tylko

To odciągnie uwagę fotografowanego obiektu od znaczenia zdjęć, dzięki czemu można uzyskać obraz najwyższej jakości.Jednym z najlepszych sposobów na poznanie fotografii jest zapoznanie się z przykładami trzymania aparatu i pracy z obiektem podczas sesji zdjęciowych.

Ponadto możesz porozmawiać z kimś, kto zajmuje się fotografią od dłuższego czasu, aby uzyskać cenny wgląd w swoje rzemiosło.Pamiętaj, aby szukać nietypowych rzeczy. Może to być drobny szczegół lub dziwna sytuacja. Dowiedz się, jak przedstawiać to, co wydaje Ci się niezwykłe lub oryginalne w świecie, który widzisz. Podczas ćwiczeń będziesz w stanie rozpoznać, co jest dobrym tematem dla twoich zdjęć.Kiedy masz do czynienia ze słabymi ustawieniami oświetlenia i nie masz statywu, postaraj się być świadomy czasu otwarcia migawki. Upewnij się, że ma mianownik większy niż ogniskowa obiektywu. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie uchwycić ostrych obrazów.Tak jak zaleca się artyście, aby zawsze trzymał na nich papier i przybory do pisania, tak fotograf powinien zawsze mieć przy sobie aparat. Nigdy nie wiesz, kiedy nadarzy się okazja do zrobienia zdjęcia, więc musisz być zawsze przygotowany.Popraw swoje zdjęcia za pomocą statywu. Nie zawsze jest to konieczne w przypadku zdjęć, ale jest konieczne w przypadku korzystania z dłuższych czasów otwarcia migawki. Drżenie rąk może zepsuć zdjęcie, rozmazując je. Statywy pomagają również upewnić się, że zdjęcie jest wypoziomowane; jeśli jest to krajobraz, nie chcesz, aby linia horyzontu była nierówna.Jak wspomniano wcześniej, należy pamiętać o ustawieniu aparatu i o tym, co go masz w przypadku określonych obiektów i warunków oświetleniowych. Jeszcze raz zwróć szczególną uwagę na czułość ISO aparatu. Podczas fotografowania przy słabym oświetleniu zwiększ czułość ISO aparatu, aby zachować ostrość ujęcia.Za każdym razem, gdy robisz zdjęcie, chcesz mieć pewność, że jest dobre. W dzisiejszych czasach edycji zdjęć i aparatów cyfrowych każdy może zrobić zdjęcie wysokiej jakości. To tylko kwestia nauki. Dzięki radom zawartym w tym artykule powinieneś szybko robić lepiej wyglądające zdjęcia.