×

Endermologia LPG – co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

Na rynku dostępnych jest wiele usług oraz zabiegów mających na celu pielęgnację skóry i ludzkiego ciała.

Do ich grona zalicza się między innymi zabieg endermologii LPG. Jest to specjalna technika stymulowania skóry, której celem jest pobudzenie działania komórek, które uległy uśpieniu. Technologia ta skupia się na zdrowiu oraz estetyce oraz jest w pełni naturalna, więc nie powoduje żadnych niechcianych chorób czy też skutków ubocznych. Metoda ta chroni przed oznakami starzenia się, które wyglądają nieestetycznie.

Endermologia LPG – co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

Podstawowe informacje o zabiegach endermologii LPG

Jeśli chodzi o wspomniany wyżej zabieg to zaleca się jego stosowanie w celu walki z cellulitem oraz nadmierną tkanką tłuszczową. Rezultatem poddania się temu zabiegowi jest również przywrócenie jędrności skóry oraz wymodelowanie i wysmuklenie sylwetki. Zabiegi tego rodzaju są również zalecane przed liposukcją oraz po niej. Po skutecznym odchudzaniu można skutecznie ujędrnić skórę dzięki tej innowacyjnej, starannie opracowanej metodzie.

Warto też wspomnieć o innych istotnych korzyściach związanych z poddawaniem się zabiegowi endermologii LPG. Dzięki tej metodzie naczynia krwionośne są stymulowane, a to wpływa korzystnie na krążenie krwi oraz limfy. Poza tym proces ten wspomaga eliminację toksyn znajdujących się w organizmie. Przy okazji można skutecznie rozluźnić napięte mięśnie. Sam zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia, przy pomocy którego przeprowadza się masaż, który nie tylko przynosi wspomniane wyżej korzyści, ale również jest po prostu przyjemny.

Warto zapamiętać, że Endermologia LPG to zabieg trwający około 45 minut. Na początku przeprowadza się go dwa razy, a później raz w tygodniu. Po miesiącu od pierwszej serii zabiegów, warto wykonać dodatkowych 10-20 zabiegów, aby utrzymać ich korzystne efekty. Na szczęście na rynku działa wiele gabinetów i firm specjalizujących się w kosmetologii oraz medycynie estetycznej, które wykonują wspomniany zabieg.