×

Trwałe i efektywne baterie kwasowo-ołowiowe w technologii VRLA

Baterie z ogniwami żelowymi jest to alternatywna technologia rekombinacji stosowana również w akumulatorach VRLA w celu promowania rekombinacji gazów wytwarzanych podczas ładowania. Zmniejsza również możliwość wycieku elektrolitu.

Muszą być one ładowane wolniej (C / 20), aby zapobiec uszkodzeniu ogniw przez nadmiar gazu. Nie można ich szybko ładować zwykłą ładowarką samochodową ponieważ mogą zostać trwale uszkodzone. Akumulatory kwasowo-ołowiowe to niedrogi, niezawodny rodzaj baterii używany w ciężkich zastosowaniach. Zwykle są bardzo duże, a ze względu na swoją wagę są zawsze używane w zastosowaniach nieprzenośnych, takich jak magazynowanie energii w panelach słonecznych, zapłon i światła pojazdów, zasilanie awaryjne i wyrównywanie obciążenia w wytwarzaniu i dystrybucji energii. Kwas ołowiowy jest najstarszym typem akumulatorów i nadal jest bardzo istotny i stosowany w dzisiejszym świecie. Akumulatory kwasowo-ołowiowe mają bardzo niski stosunek energii do objętości i energii do masy, ale mają stosunkowo duży stosunek mocy do masy, w wyniku czego w razie potrzeby mogą dostarczać ogromne prądy udarowe. Te cechy, wraz z niskim kosztem, sprawiają, że akumulatory te są atrakcyjne do stosowania w wielu zastosowaniach wysokoprądowych, takich jak zasilanie rozruszników samochodowych i przechowywanie w zasilaczach zapasowych.

Dobór odpowiedniej baterii do konkretnego zastosowania jest ważnym czynnikiem.

Jednym z głównych problemów utrudniających rewolucje technologiczne, jest moc. Żywotność baterii wpływa na pomyślne wdrażanie urządzeń wymagających długiego czasu pracy na baterii i chociaż stosuje się kilka technik zarządzania energią, aby wydłużyć żywotność baterii, nadal należy wybrać kompatybilne, kwasowo-ołowiowe akumulatory nerbo aby osiągnąć pożądany rezultat. Należy również wziąć kilka czynników pod uwagę, wybierając odpowiedni akumulator do swoich potrzeb, takich jak gęstość energii, moc, bezpieczeństwo użytkowania, trwałość określona poprzez liczbę cykli ładowania i rozładowania oraz koszt zakupu.