×

Czym jest growbox?

Sprawą oczywistą, o której wie każdy, nawet małe dziecko, jest to, że rośliny potrzebują do prawidłowego rozwoju kilku czynników.

Wśród nich znajduje się m.in. odpowiednia temperatura, wilgotność czy też dostęp do światła w odpowiednim natężeniu. Jeśli któregoś z nich nie ma w ogóle, jest go za mało lub za dużo, to roślina nie będzie rozwijać się prawidłowo lub obumrze. Co więcej, różne gatunki mają inne wymagania – jedne będą czuły się doskonale w pełnym słońcu, natomiast inne będą preferowały cień. Zanim rozpoczniemy hodowlę, warto poznać dokładne wymagania wybranego gatunku. Jeśli zakładamy ją w konkretnym celu, np. zarobkowym czy użytkowym, jest to jeszcze bardziej istotna kwestia. Warto wtedy wziąć pod uwagę zastosowanie takich narzędzi jak growbox, które można zrobić samodzielnie. Growbox to nic innego jak namiot czy szafa, który służy do uprawy roślin i pozwala stworzyć i utrzymać warunki odpowiednie do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.
Czym jest growbox?

Jak samodzielnie zbudować growbox?

Mogłoby się wydawać, że samodzielne przygotowanie mebla, który pozwoli nam na stałe utrzymywanie oświetlenia, wilgotności czy temperatury na odpowiednim poziomie, jest bardzo skomplikowane. Nic bardziej mylnego! Budowa podstawowej wersji takiego mebla nie będzie wymagać dużych umiejętności czy nakładów finansowych. Możemy wykorzystać do tego celu stary mebel lub materiały drewnopodobne, takie jak płyty wiórowe. Ważne jest jednak to, aby zadbać o jego solidne wykonanie zgodne z instrukcją jak zrobić growbox, ponieważ nieprawidłowe podłączenie elementów elektrycznych czy ich złe rozmieszczenie może doprowadzić do pożaru. Dzięki wykorzystaniu mebla, który mamy już w domu, znacznie zmniejszą się koszty budowy. Możemy także poszukać innych tanich rozwiązań, takich jak zastosowanie świetlówek zamiast paneli LED.
Istnieje wiele sposobów na to, jak zbudować growbox, który będzie spełniał swoje zadanie. Zapoznaj się z nimi w instrukcji growbox jak zrobic.