×

Sztukateria styropianowa i poliuretanowa

Do wyrobu elementów ozdobnych na budynki wykorzystywane są lekkie materiały, dzięki temu można je z łatwością umieszczać na budynkach.

Ze względu na niewielką masę listwy sufitowe i stiukowe oraz profile dekoracyjne wykonane ze styropianu i poliuretanu, nawet jeśli są większe, mogą być montowane bez dodatkowych form podparcia i skomplikowanych elementów mocujących podczas klejenia. Jest to szczególnie korzystne przy instalowaniu rozet wykonanych z polistyrenu lub poliuretanu. Montaż fasad sztukatorskich wykonanych ze styropianu i poliuretanu na fasadach izolowanych cieplnie jest szczególnie łatwy, ponieważ właściwości termiczne izolacji są prawie identyczne z profilami sztukatorskimi elewacji i elementami wykończenia elewacji, co dodatkowo poprawia proces klejenia. Elementy sztukatorskie wykonane ze sztukaterii styropianowej i poliuretanu są odporne na warunki atmosferyczne, nie gniją, nie podlegają procesowi naturalnego rozkładu i są odporne na ciepło.

Nawet słone powietrze w regionach przybrzeżnych i mróz nie niszczą sztukaterii, sufitów i listew dekoracyjnych oraz elementów sztukatorskich wykonanych z tych materiałów.

Dlatego też tego rodzaju produkty są tak popularne, na uwagę także zasługuje fakt iż mogą być one zakładane zarówno w środku jak i na zewnątrz. Na zewnątrz świetnie sprawdzą się jako ozdoby okien i drzwi, wysokiej jakości pilastry będą służyły nam przez lata. Warto pamiętać że sztukateria będzie narażona na działanie słońca, jak również mróz. Dlatego też materiały z których są wykonane muszą być bardzo odporne. Trzeba także zwrócić uwagę na jakość kleju montażowego użytego do umocowania sztukaterii. W środku można także wykorzystać różnego rodzaju listwy, które można umieścić pod sufitem. Oczywiście stosowane są także bardziej fantazyjne girlandy. W starych budynkach spotykane są jako sufitowe ozdoby żyrandoli. Mogą przyjmować różne formy kwiatów, liści i różnego rodzaju roślinności. Jeżeli poszukujesz pomysłów na ciekawe aranżacje zobacz na stronie internetowej, znajdziemy tam także wiele ozdób architektonicznych.