×

Elektrostymulacja mięśni jako nowoczesna forma treningu

Elektryczna stymulacja mięśni (EMS) nie różni się niczym od innych działań związanych ze sportem, jeśli chodzi o wpływ najnowszych osiągnięć technologicznych i bardziej naukowego podejścia do zaawansowanego treningu.

Oba radykalnie zmieniły nasze postrzeganie tej techniki i bez znacznego postępu naukowego i technologicznego, jaki widzieliśmy, elektrostymulacja nie byłaby dziś dostępna w świecie sportu. Podstawy rządzące stymulacją komórek nerwowych i mięśniowych za pomocą impulsów elektrycznych są znane od początku ubiegłego wieku. Dzięki serii niezwykłych eksperymentów fizjologom udało się obliczyć matematyczną korelację między ilością prądu a czasem trwania aplikacji wymaganym do stymulacji nerwów ruchowych. Dziś, mając sprzęt nie większy niż duży kalkulator lub kamizelka, możemy skoncentrować całą moc gimnazjum kulturystycznego, aby wyrazić siebie tak, jak chcemy. Trening EMS oferuje obecnie pewne bardzo szczególne dodatkowe korzyści w porównaniu z tradycyjnymi ćwiczeniami treningowymi w celu budowy mięśni. Jednak nikt nie sugeruje, że trening aktywny nie ma już miejsca, ale nie jest też alternatywą dla stymulacji mięśni. Przeciwnie, EMS jest uzupełniającą techniką pracy mięśni.

Stosowany jako część programu przygotowań sportowych może poprawić jakość i wydajność całego programu treningowego.

Nie opiera się to na wyborze jednej techniki zamiast innej, ale raczej na metodologicznym sekwencjonowaniu różnych technik szkoleniowych w celu wykorzystania ich odrębnych i indywidualnych korzyści. W tym kontekście korzyści płynące z elektrostymulacji mięśni mogą być znaczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje taki zabieg, możesz to sprawdzić na stronie https://fitxpress.pl/ems-cennik/. Postępy w elektronice, szczególnie wraz z pojawieniem się mikroprocesorów, radykalnie zmieniły praktykę stosowania EMS. Można zabezpieczyć się przed ryzykiem poparzenia i wyeliminować ból, pod warunkiem, że trening EMS stosuje przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i pod opieką doświadczonego terapeuty.