×

Porady dotyczące redukcji cellulitu

Jeśli szukasz sprzymierzeńca w walce z cellulitem, czas zacząć działać. Jeśli naprawdę chcesz schudnąć i ujędrnić ciało, a także pozbyć się cellulitu, musisz się ruszać.

Wzmocnij mięśnie pośladków i ud, aby zredukować komórki tłuszczowe w tych obszarach i zacieśnić tkankę łączną.
Przysiady, rzuty lub trening cardio, wszystkie wzmacniają nogi i zasadniczo całe ciało. Ponadto ćwiczenia te poprawią metabolizm. Trening i utrata masy ciała jest również bardzo skuteczna, jeśli chcesz ćwiczyć kilka grup mięśni jednocześnie. Czy słyszałeś kiedyś o treningu powięzi lub rolowaniu? Powięź utrzymuje mięśnie tkanki łącznej w ciele. Po intensywnym treningu mięśnie potrzebują czasu na regenerację. Spróbuj takich technik masażu, aby przyspieszyć regenerację. Warto również pić od 6 do 8 szklanek wody dziennie, co sprzyja eliminacji toksyn i umożliwi odpowiednie nawodnienie organizmu. Jedz przeciwutleniacze, skup się na produktach bogatych w witaminę C, takich jak owoce, czerwone lub pomarańczowe warzywa i zielona herbata. Unikaj pokarmów zbyt bogatych w sól, które powodują zatrzymywanie wody w organizmie, ponieważ cellulit będzie wtedy bardziej widoczny. Ruszaj się więcej, ponieważ stymuluje to krążenie krwi.

Zaczynaj się od małych codziennych gestów, takich jak wchodzenie po schodach zamiast windy. Powiedz nie fast foodom, a także tłustym potrawom, alkoholowi i cukrowi.

Wszyscy są najlepszymi przyjaciółmi cellulitu i sprzyjają jego powstawaniu. Jeśli nie wiesz, jak pozbyc sie cellulitu, skonsultuj się z lekarzem, kosmetyczką lub trenerem. Redukcja cellulitu za pomocą masażu endermologicznego jest techniką zmechanizowaną, łączącą regulowane ssanie i dwa wałki w celu symetrycznego i rytmicznego ugniatania skóry. Ponieważ najgłębsza warstwa tłuszczu staje się mniej adhezyjna, mniej kleisty, zwiększa się przepływ krwi, umożliwiając w ten sposób metaboliczne produkty uboczne przechodzące przez ciało normalnymi metodami fizjologicznymi. W tym samym czasie rozciągane są włókna łączące skórę z mięśniem. Poprzez powtarzane zabiegi komórki tłuszczowe kurczą się i przekształcają. Zmniejszanie komórek tłuszczowych, rozciąganie tkanki łącznej, eliminowanie uwięzionych płynów, oto magia lipomasażu.