×

Masz problem ze zrozumieniem swojego kota? Wypróbuj te proste wskazówki!

Opieka nad nimi, tak cudowna i zachwycająca jak koty domowe, zdecydowanie nie jest łatwa.

Jako odpowiedzialny właściciel zwierzęcia ważne jest, abyś poświęcił czas potrzebny na kształcenie się we wszystkim, co musisz wiedzieć o opiece nad kotem. Ten artykuł zawiera porady dotyczące pielęgnacji kota, które pomogą Ci być najlepszym właścicielem kota, jakim możesz być.Szukając nowego kota do swojego domu, skontaktuj się z lokalnym schroniskiem dla zwierząt. Schroniska są przepełnione cudownymi kotami, a opłata adopcyjna zwykle pokrywa podstawową opiekę weterynarza. Zaadoptowanie kota w ten sposób pomaga uratować mu życie i ograniczyć niechciane narodziny zwierząt.Daj swojemu nowemu kotu trochę miejsca. Przeprowadzka do nowego domu może być stresująca dla kota, zwłaszcza takiego, który nie jest już kociakiem. Aby pomóc im się przystosować, daj im ciche miejsce, które mogą nazwać własnym, na przykład wolną łazienkę lub pralnię. Daje im to bezpieczną przestrzeń, do której mogą się wycofać, dopóki nie poczują się komfortowo podczas zwiedzania całego domu. W zależności od kota proces ten może potrwać od kilku dni do miesiąca lub dłużej.Jeśli twój kot dużo wychodzi na zewnątrz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że od czasu do czasu wraca do domu brudny. Kiedy twój kot jest szczególnie brudny lub śmierdzi jak skunks, powinieneś umówić się na spotkanie z lokalnym groomerem. Groomers będzie łagodny dla twojego kota, dzięki czemu będzie mniej traumatycznym doświadczeniem.Nie próbuj trzymać kota, gdy wyraźnie próbuje uciec. Nie sprawi to, że kot poczuje się bliżej Ciebie i może skłonić go do unikania Cię w przyszłości. Delikatnie podnieś kota i połóż go na kolanach. Jeśli czujesz, że wierci się, żeby uciec, pozwól mu odejść.Jeśli podejrzewasz, że Twój kot spryskał Twój dom, ale nie może znaleźć obszaru, jest nadzieja. Zakup niedrogiego czarnego światła może oszczędzić Ci konieczności podrywania dywanów. Mocz Twojego kota będzie świecić w czarnym świetle, pokazując dokładnie, gdzie należy wyczyścić.Śledź swojego kociego przyjaciela, podając zwierzęciu mikroczip. To małe urządzenie jest wszczepiane pod skórę między łopatkami Twojego kota. Masz problem ze zrozumieniem swojego kota? Wypróbuj te proste wskazówki!

Wszczepienie mikroczipa może szczypać przez kilka sekund, ale poza tym implant jest niezauważalny i nie spowoduje żadnego dyskomfortu u Twojego zwierzaka.

Ten chip ułatwia zwierzętom zlokalizowanie kota, jeśli zaginie.Twój kot potrzebuje dobrej zabawy. Wiele zwierząt lubi się bawić, w tym ludzi i koty. Starzejący się kot może nie mieć tak dużo energii jak kociak, ale nadal będzie cieszyć się lekką zabawą. Poświęć trochę czasu i baw się regularnie ze swoim kotem.Jeśli Twój kot ma nieświeży oddech, warto udać się do weterynarza. Nieświeży oddech u kotów może być sygnałem ostrzegawczym dla próchnicy zębów lub poważniejszych schorzeń. Należą do nich cukrzyca, problemy żołądkowe i choroby płuc. Tak więc, jeśli oddech Twojego kota pachnie gorzej niż jedzenie, które zjada, przejdź do sedna problemu, zanim wymknie się spod kontroli.Istnieje wiele kotów, które nie mają domów. Zastanów się nad przyjęciem jednego z lokalnej agencji zoologicznej, zanim udasz się do sklepu zoologicznego. Zwykle zapewniają kotu wszystkie niezbędne szczepienia przed ich adopcją. Koty są również sterylizowane lub kastrowane, aby zapobiec przeludnieniu zwierząt.Chociaż koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi, bardzo ważna jest odpowiednia opieka. Skorzystaj ze wszystkich wskazówek i porad dotyczących pielęgnacji kota, których nauczyłeś się z tego artykułu, aby zapewnić, że Twój kotek pozostanie zdrowy i cieszy się wspaniałym, satysfakcjonującym życiem. Na pewno to doceni.