×

Nowoczesne rozwiązania do każdej kuchni

Popularne, cieszące się uznaniem obecnej mody, wizytówką wystaw meblowych, są wykonane na włoski fason meble kuchenne, w którym przeważają nietypowe i innowacyjne rozwiązania oraz modernistyczny wygląd.

Ergonomia i komfort użytkowania w kuchni jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze wystroju i wyposażenia, należy tak wykorzystać całą posiadaną powierzchnię i wszystkie elementy w sposób, do którego zostały stworzone. To, co specyficzne dla kuchni włoskich, to sposób, w jaki się otwierają. Tu mamy do czynienia z zawiasami, które wykonane są w sposób bardzo precyzyjny. Ważne, by dostęp do mebli był łatwy, a one same wykonane w sposób funkcjonalny. Często projekty kuchni wykorzystują nie tylko szafki pod ścianą. To również wymyślne formy, kształty oraz innowacyjne rozwiązania, jakie stanowią wyspy. Idealne dopasowanie formy do wystroju wnętrza. To odpowiednie rozwiązania, gdy nie wiemy, gdzie ulokować kuchenkę, gdzie lodówkę czy zamrażarkę, a gdzie zlewozmywak. Bardzo modernistyczne rozwiązania wpływają na naszą wyobraźnię i pobudzają ją. Metalowe zlewozmywaki wykazują niewielkie zużycie, a po dalszym użytkowaniu może rozwinąć bogatą patynę wieku. Wybierz matowe lub szczotkowane wykończenie, jeśli podoba ci się nierówny wygląd.

Koszt jest głównym czynnikiem przy wyborze metalowego zlewu. Te zlewozmywaki wymagają ciągłego czyszczenia i dbania, aby zachować lśniące wykończenie, a w zależności od rodzaju metalu stosunkowo łatwo mogą się wgniatać. Zlewozmywak z granitu wygląda wspaniale, niezależnie od tego, czy pasuje do blatów, czy kontrastuje z nimi. Kamień można rzeźbić i fazować za pomocą gładkich krawędzi i krzywizn. Zlewozmywaki z granitu można kupić w wielu kolorach kamienia i w różnych rozmiarach. Te zlewozmywaki są również bardzo ciężkie, dlatego wymagany jest doświadczony instalator i odpowiednie wsparcie w postaci solidnych szafek oraz blatów. Oczywiście takie zlewozmywaki granitowe są stosunkowo drogie, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę ich klasyczne piękno i to, że są praktycznie niezniszczalne, warto w taki zlew zainwestować.