×

Kriolipoliza jako skuteczna metoda walki z cellulitem

Kriolipoliza to metoda polegająca na zwalczaniu komórek tłuszczowych za pomocą zimna. Jest to bezpieczna i niezawodna metoda, która nie wymaga operacji ani znieczulenia.

Wszyscy znamy metody leczenia przeziębienia, takie jak okład lodowy na napięte mięśnie i stawy. Schładzanie działa na zasadzie kriolipolizy, wykorzystując kontrolowane zamrażanie do schładzania komórek tłuszczowych, aż do ich krystalizacji. Następnie organizm stopniowo pozbywa się komórek tłuszczowych w naturalny sposób poprzez naczynia limfatyczne. Zajmuje to kilka tygodni.
Metodę odkryto podczas badań w celu przetestowania wpływu zimna na komórki ciała. Wyniki wykazały, że komórki tłuszczowe reagują silniej na zimno niż inne komórki, na przykład mięśnie, nerwy lub komórki narządów wewnętrznych. Komórki tłuszczowe zaczynają krystalizować w temperaturze około 4 stopni Celsjusza, ale ta temperatura jest bezpieczna dla pozostałych komórek w ciele. Przed rozpoczęciem zabiegu pozycja aplikatora jest zaznaczona na ciele. Skóra i leżąca pod nią tkanka tłuszczowa są następnie delikatnie zasysane między płytkami chłodzącymi specjalnego urządzenia, po czym rozpoczyna się proces chłodzenia. Fotel zabiegowy jest wygodny, dzięki czemu możesz na przykład przeczytać czasopismo, aby zająć się czymś podczas leczenia. Sam zabieg kriolipolizy trwa około pół godziny do godziny, w zależności od liczby stref poddawanych schładzaniu.

Po zabiegu nie widać natychmiastowego efektu, prawidłowe wyniki można zauważyć po kilku tygodniach.

Wynika to z faktu, że komórki tłuszczowe potrzebują czasu na rozkład i naturalną eliminację z organizmu przez nerki, mocz czy drogi limfatyczne. Zabieg kriolipolizy jest bezpieczny i bezbolesny, w przeciwieństwie do liposukcji, nie wymaga inwazyjnej operacji ani znieczulenia. Więcej przeczytasz na stronie http://osadapiekna.pl/uroda/kriolipoliza-kontra-lipoliza-iniekcyjna-jaki-zabieg-wybrac/. Służy głównie ukierunkowanemu podejściu do odchudzania określonych stref ciała. W przeciwieństwie do bardziej ogólnego efektu diety, ma on zatem wpływ tylko na leczony obszar. Rezultaty końcowe, które są widoczne po kilku miesiącach, to redukcja nawet 40 procent komórek tłuszczowych, co pomaga uzyskać szczuplejszą sylwetkę.